Privé Oranger Alhambra

Značka:

Armani

Rok:

2008

Složení (ověřené)

citron, bergamot, hořký pomeranč, petitgrain, rozmarýna, majoránka, jasmín, růže, mech, pačuli

  • 17.01.16

Úvod je lehce mýdlový a tato mýdlovost přetrvává někdy i první hodinu. Po pár minutách se začíná probouzet pomeranč, lehce prohřátý pačuli. Následuje citrusová smršť jiskřivého bergamotu, petigrainu, citronu a pomerančové kůry. Ta obvykle vydrží tak 5-10 minut, než ztratí na síle a začne slábnout do příjemné umírněné podoby.
Vůně jde v této fázi velmi dobře do prostoru, později se drží spíše u těla. Nyní také vystupuje teplé pačuli. Na zápěstí ke cítit více, v případě aplikace na tělo je příjemně smísené se zkroceným pomerančem. Pomerač je nyní velmi věrný, zjemněný růží, harmonii dokresluje oblý, lehce nasládlý jasmínem v pozadí. Pačuli je nyní (cca 20-30 po nástřiku) také příjemné. Na mé kůží trochu připomíná to lepší z původní Only the brave (pačuli s citronem v pozadí, nasládlá hnědou ambrou s trochou kůže, a přitom silná a výrazná), ale kultivovanější (jemnější pačuli, lépe vyvážené s přirozeným pomerančem místo citronu a zjemněné růží a nasládlé jasmínem na dřevu místo ambry a cedru). Někomu také může připomínat ellenovské vůně (Bigarade Concentreé, Eau či Concentreé d'Orange Verte - kde je kombinace pomeranče, růže a sena, v prvním případě i prohřátá pačuli). V této podobě vydrí do 45 minut až hodinu po nástřiku.
Nejkrásnější je drydown vůně, kdy je vůně velmi příjemná a drží u těla. A drží opravdu dlouho.
V této fázi by se (na mne) dala označit i jako dámská či unisexová.
Vůně příjemná směs lehkého nádechu pomeranče s vůní květů, na pižmu (až není uvedeno).
Zůstává ale decentně prohřátá a přitom i svěží.
Výdrž při aplikaci na tělo i 18 hodin.

Nahlásit
  • 29.01.11

Mam sice jen vzorek, ale na nějaký to hodnocení to stačí :) Věřila jsem, že bude krásná, stejně jako ostatni Privé, a nezklamala jsem se. Oranger voní prostě jako kolínská. Krásné citrusy na dřevitém základě. Je ale o dost silnější, a na ruce mi vydržela hodně dlouho, přes mírnou aplikaci. Myslím, že pořádnej nástřik by mohl vydržet i celý den. Kupodivu, i když voní jako kolínská (typove třeba nějaká od Guerlain, nebo trošku i Mure et Musc od L'Artisan -hlavně tím koncem), tak jde docela dost do okolí. Měla jsem jen špachtičkou dvakrát potřené zápěstí, a cítila jsem vůni všude kolem.

Nahlásit

Hodnocení parfému Armani Privé Oranger Alhambra

Líbí se mi (7) 88%
 
Neutrální (1) 13%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama