Privé Pierre de Lune

Značka:

Armani

Rok:

2004

Složení (ověřené)

květ rybízu, svěží dřevité tóny, fialka, kosatec, Květiny

Parfuméři:

Andrier Daniela

od 174 Kč
  • 26.02.12

Čímsi mi připomíná Niki de Saint Phale, nejsou totožné, ale mají společné to „něco“ v základu.
Pierre de Lune: originální vůně střední intenzity, výdrž dobrá - po 24 hodinách jsem ji ještě cítila.
Dojem: Křehká, ledová a pronikavá. Ze začátku cítím hlavně lilie a fialky s čímsi velice příjemně neovocně kyselým. Možná bych v hlavě našla i skořici. Totiž ve složení na různých stránkách se uvádí „Cassia“, avšak liší se v části této rostliny/stromu, která byla použita. Na Fragnantice uvádějí kůru, která má vonět skořicově a dokonce se i do koření prodávaného pod názvem skořice v některých zemích přidává. Naproti tomu květ Cassie, který uvádí ve složení většina zdrojů, je žluté barvy a jeho vůně má být podobná vůni mimózy. Řekla bych, že cítím skořici i mimózu :-). Později ustupuje kyselost a lilie a dryout je velicepříjemná pudrová fialka.
Unisex? Na muži si takovou vůni vůbec nedovedu představit.
Běžně nositelná vůně? – pro někoho snad ano, vůni vlastním, ale dostanu na ni chuť pouze příležitostně, moc si nedovedu představit nosit jí celé měsíce každý den, rozhodně tedy ale upoutává pozornost.
Smutná a tísnivá? Ano, může tak skutečně vyznít. Je to velmi chladná, odtažitá vůně a hlavě na začátku převažují lilie, asociuje mi chladný tichý bílomramorový sál s květy po stranách (smuteční síň?), nebo království ledové královny, kam v pohádce H.Ch. Andersena dorazila Gerda a Káj.
U bledé anorektické přihrbené osoby velmi podpoří její rachitický vzhled, na příliš hlučné uřvané překypující osobě může naopak nepříjemně a nepatřičně křičet až zabíjet. Líbila by se mi na záhadné tiché ženě, Moně Lise.
Koupě naslepo? Vůně nemá žádné odpudivé tóny, po celou dobu je příjemná, nekomplikovaná, nedoporučuji však pro tu potenciální tísnivost, a i kyselý tón, který vůní po celou dobu provází a charakterizuje, může začít po čase vadit.Přejíst se. Lilie na někoho budou působit omamně. Sladkost a intenzitu bych přirovnala k Angelovi, výraznost a pronikavost zase k Hermesovým „Un Jardinům“.
Nejradši mám ten fialkový dryout, to je nádhera, která na oblečení zůstává mnoho dní.

Nahlásit
  • 07.11.11

jojo, smutná přesmutná vůně, dle mě, ani ne tak pro elfku, jako spíš pro jezinku, bílou a průsvitnou, na hlavě věnec z fialek a povadlého kvítí a na závoji fialovém se mokré kosatce jí třpytí (básník, doufám, drobnou kráděž promine ) bydlící v černém lese bez listí, dlouhými, bílými, mokrými prsty se dotýká vlhké kůry černých stromů. Prší. Nálada je veselá jako relaxace v trouchnivějící rakvi na opuštěném hřbitově. Nádherné smutno, kosatcové,deštivé, vlhce dřevité, monotónně přetrvávající.

Nahlásit
  • 01.11.11

Poslední dobou jsem měla pocit, že všechny podoby kosatce už dobře znám, a tudíž mě nemůže žádná kosatcovka ničím překvapit. Inu, stalo se.
Měsíční kámen (mimochodem, to je fakt trefný označení) začíná hořkým dřevem, který nese stopy - to mě podrž - svěžesti. Nekecam. Když jsem to kdysi četla ve složení, tak mi to přišlo jako kardinální hovadina. Inu, mea culpa.
K hořkýmu dřevu se záhy přidává ne studenej, ale zamrzlej voskově tuhej kosatec, kterej na jednu stranu nechává vzpomenout na Apres l´Ondée (tu větrovost neodkecáš, Měsíčňáku), na druhou stranu mu je v kontextu vůně na hony vzdálenej (žádnej deštíček). Tak teda kosatcový dřevo? No dobře, ale nepředstavujte si Bois d´Iris ani od TDC ani od Van Cleefa. Ten spodní hořkej tón ve mně evokuje představy černočernýho ebenu a - je mi blbý to říct, ale musim - zmrtvělýho kosatce za ledovou zástěnou. Když už to vypadá, že se dál nic dít nebude, tak přichází fialka a s ní nasládlost a uhlazenost, která srazí hořkost na minimum a dá tušit, že by tohle mohla bejt „dámská“ vůně. Jen kdyby… jenže tahle vůně je smutná, šíleně smutná, ledově modrá, křehká až na hranici snesitelnosti, jakoby z jinýho světa. Pro elfku? Dokonalé. Pro ženu? Nepřípadné.

Nahlásit

Hodnocení parfému Armani Privé Pierre de Lune

Líbí se mi (54) 75%
 
Neutrální (14) 19%
 
Nelíbí se (4) 6%

Reklama


Reklama