Petits et Mamans

Značka:

Bvlgari

Rok:

1998

Složení (ověřené)

petitgrain, mandarinka, bílá broskev, kosatec, vanilka

Parfuméři:

Lorson Nathalie

od 127 Kč
od 565 Kč
od 657 Kč
  • 06.08.16

PetM jsem poprvé vyzkoušela krátce po jejím uvedením na trh a kdybych tehdy měla psát recenzi, byla by hodně podobná Adině zkušenosti: po rozvonění protivná sladkost, která s dětským pudrem neměla nic společného. Nedávno jsem jí dala znovu šanci a nakonec jsem si ji i pořídila, protože je na hony vzdálená vůni, kterou jsem si pamatovala. Pudr (nebo dětské ubrousky) cítím víceméně pořád, časem vynikne tón ovoce a čaje, sladké tóny se drží v pozadí a celkový dojem jen dokreslují. Pokud tahle vůně prošla reformulací, tak jí to rozhodně prospělo.

Nahlásit
  • 20.12.13

Souhlas s předchozími recenzemi..začátek naprosto dokonalý-ve smyslu absolutní vůně čistoty(kam na PeM hrabou veškeré white musky atd… ).Pudr a ubrousky.Po odeznění prvního závanu trošku zeslábne,ale pořád má docela grády,drží na oblečení,je cítit i druhý den..Vůně na noc,na den,kdy chcete klid a mír,čistotu,jem­nost…Zminovanou broskev(byt bílou) necítím vůbec..
Když se s ní navoním,mám chut' natřít kolem sebe všechno na bílo a kompletně zapudrovaná se posadit na bílou pohovku,pustit si nějakou romantickou klavírní klasiku a růžové žužu bonbony zapíjet heřmánkem,zatímco bílé záclony vlají ve větru…Dokonalý parfém pro domácí relaxaci.Určitě půjdu do většího balení.

Nahlásit
  • 31.07.12

Prvoplánově heřmánková tato vůně určitě není - ty by musela být malinko nahořklá a to není..... První závan: Teplý sladký čaj na stolku vedle čistě bíle povlečené voňavé postele, kde se prochází čerstvě nakrémovaná slečna /nebo mamina s mimčem?/. Sladší, jemná, čistá, trochu cukrová. Doporučuji všem, kteří nechtějí experimentovat a mají rádi sladší /ve smyslu cukrkandlové/ a jemné vůně.

Nahlásit
  • 23.01.12

Ó ano. Už léta hledám vůni, která by voněla po dětském pudru. Tohle je naprosto přesná trefa. S přivonením jsem se vrátila do doby, kdy jsem jako aupair vstoupila do dětského pokoje a cítila dětský ubrousky a pudr. Takhle na uvolnění perfektní, nicméně asi ne příliš nositelná každý den a ven. Prostě pro potěšení.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bvlgari Petits et Mamans

Líbí se mi (66) 48%
 
Neutrální (39) 28%
 
Nelíbí se (32) 23%

Hodnocení odbornice

  • 15.06.07

Účelem této vůně je být „miminkovská“. To se rozhodně podařilo, byť pouze ze začátku - voní prakticky přesně jako dětský pudr (takový ten z modré nádobky, kterým nás matky zasypávaly, když jsme byli malí). Po nějaké době (cca po hodině) se do vůně pudru začne vkrádat nejprve příjemný sladký tón, asi jako kdybyste do nádobky přihodili kousek...

číst více

Reklama


Reklama