Downtown

Značka:

Calvin Klein

Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: italský citron, bergamot, tuniské neroli, zelená hruška, vodní švestka
SRDCE: okvětní plátky gardénie, růžový pepř, lístky fialky
ZÁKLAD: texaský cedr, vetiver, kadidlo, sametové pižmo

Parfuméři:

Sabas Caroline

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 15 Kč
od 110 Kč
od 501 Kč
od 474 Kč
od 567 Kč
od 147 Kč
  • 24.12.16

Vůně ničím nevybočuje z řady. Je to umírněná, uhlazená a univerzální voněnka, která neurazí ani nepřekvapí. Název „downtown“ koresponduje s mojí představou setkání mladých slečen někde v baru na páteční drink - na nohách lodičky, laciné koktejlové šaty, v ruce malá kabelička a v ní parfém CK Downtown.

Nahlásit
  • 17.09.15

Tolik opěvovaný a zatracovaný Downtown by CK… Čím začít? Optimálně popisem, ale k tomu se dostanu později. Na úvod musím říct, že nechápu, jak může být tato EDP pro někoho nedržící vodičkou. Na mě konkrétně tato vůně drží 10 hodin jako přibitá, až se chce napsat: bohužel. Já osobně tuto vůni vůbec nevnímám jako slabou, nic neříkající tuctovku, která bude masovkou. Pro mě je to velmi výrazná květinovo-ovocná vůně. Ihned po navonění bych řekla, že vyloženě čpí výrazným ovocem, protože v hlavě je: italský citron, bergamot, tuniské neroli, zelená hruška, vodní švestka. Na mě dost ostrý rozjezd. Naštěstí se tyto složky po 20ti minutách ustálí a vyčpí a přejdou do květin: v srdci jsou: okvětní plátky gardénie, růžový pepř, lístky fialky. Ty jsou naštěstí jemnější a v základu přetrvává: texaský cedr, vetiver, kadidlo, sametové pižmo. Za mě je to dost ostrý mix všeho, co se do vůně vecpat dá. Souhlasím s Adou, že se rozhodně nejedná o nic extra, nad čím byste ustrnuly v úžasu, na drouhou stranu… dost výrazná parfémovka, plná květin a ovoce, která, ač působí flakonem romanticky a jemňoučce, taková fakt není. Umí být svá, výrazná, jiskřivá, rozmarná.

Nahlásit
  • 14.03.14

Na začátku voní sladce, ovocně, vystupuje citron a hruška. Postupně ovocné sladkosti ubývá a začínají se ukazovat bílé květiny, upoutá hlavně gardenie svou omamnou a sytou vůní. Je to první parfém, kde mi gardenie nevadí, ale naopak se mi líbí. Tato fáze vydrží celkem dlouho, cca 2-3 hodiny, poté zůstává jen příjemná, hedvábná vůně. Výdrž není ohromující, cca 6 hodin. Ale klidně bych si ji časem pořídila.

Nahlásit

Hodnocení parfému Calvin Klein Downtown

Líbí se mi (49) 53%
 
Neutrální (28) 30%
 
Nelíbí se (16) 17%

Hodnocení odbornice

  • 29.09.13

Calvin Klein Downtown se ubírá vyšlapanými cestičkami sladkokvětinových vůní. Píšu to už asi potisící, ale co nadělám, když je tolik stejných, nepřekvapivých vůní? Downtown je univerzální, slušně udělaná, zcela neoriginální vůně na běžné nošení, bla bla bla… Hladká, kulatá gardénie je oslazena a zároveň (ne moc) osvěžena sladkou hruškou, dobře...

číst více

Reklama


Reklama