Sycomore

Značka:

Chanel

Rok:

2008

Složení (ověřené)

vetiver, santalové dřevo, cypřiš, jalovec, červený pepř

Popis parfému:

Reedice starší vůně pro sérii Les Exclusifs. Tuto vůni vytvořil Jacques Polge a Christopher Sheldrake.

  • 24.04.12

Před vyzkoušením se Sycomore řadil k vůním, do jejichž zkoušky se příliš nehrnu. Předpojatost? Ano možná. Odrazovalo mě jak složení, tak i samotná tekutina ve vialce, z níž se na mě po otevření linul takřka lékárenský odér. Cosi svěžího, lehce trpkého … divnost sama.
Pár okamžiků hořkosti, kdy vůně ještě ani nestačí zaschnout na mé kůži, takové jsou prvotní tóny Sycomore. Hořké cosi … svěžest nesvěžest … na mně spíš druhá alternativa ač jsem čekala opak. Neučesaný, drsný začátek, v němž se k mému nosu prodírá něco jehličnatého, zřejmě avizovaný cypřiš, a pepř. Několik zrnek pepře, která se však pěkně způsobně drží v pozadí. Nic štiplavého.
Sycomore mi předkládá tuplovanou porci překvapení. Nejdříve mě udivuje rychlostí, s níž se jeho hlučný pokřik na uvítanou mění v uhlazenou a obsahově velmi zajímavou konverzaci, které se se stále větším zaujetím účastním. A dále … sladkost. Vůně sladce dřevitá, teplá, doutnající na mé kůži … nic co bych dosud poznala.
Suché sladko.
Dřevité sladko.
Malátnost.
Příjemná, skutečně elegantní vůně, způsobná a přesto osobitá, dobře držící. Něco mi říká, že v pořádném teple se rozvine nejlépe.

Bělavě šedý proužek dýmu,
stoupající z temně hnědé masy dřev,
líným vánkem v chaos měněn
jak falešným tónem krásný zpěv.
Bělavě šedý proužek dýmu,
mizí chaosem k tanci zván,
jen vůně je tu, ještě chvíli,
máš otisk v duši zanechán,
jak od slov básně v něžném rýmu.

Nahlásit
  • 26.01.12

Zaciatok je velmi chladny, ako keby stojite v prievane v marnici, miesa sa tam kadidlo alebo skor nejaky dym a ihlicie. Trva to vsak len chvilu, zacnu vystupovat panske vetiverove tony plus to ihlicie ale v poslednej chvili ked si poviem ze to bude lepsie pre chlapa, zacne sa uberat uplne inym smerom – stale chladi ale sladne, citim stavnate jemne pikantne citrusy. Sycomore je podla mna prijemna a zaujimava vona na leto, chladi az mrazi, nie je to ziadna pecka, ale vydrz ma slusnu.

Nahlásit
  • 28.04.10

Začátek sice takový pepřově drsnější - ale docela rychle se rozvinula zvláštní jemná vůně cypřiše a jalovcového jehličí - krásný anglický venkovský hřbitov po teplém letním deštíku. V další fázi nastoupil hedvábně jemný hladivý grep (ve složení ale není - že by za tím byl větvičník v kombinaci s čímsi?) a nakonec se vrátil cypřiš a slabý tis. Nesladká nekvětinová, hodně elegantní vůně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Chanel Sycomore

Líbí se mi (112) 79%
 
Neutrální (21) 15%
 
Nelíbí se (9) 6%

Reklama


Reklama