Madness

Značka:

Chopard

Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: růžové liči, kumkvat, červený pepř
SRDCE: růže, ibišek
ZÁKLAD: palisandr, dřevo pao rosa, květ bavlníku

Kategorie:

citrusově květinová

  • 27.05.10

Dřevem vykládaný dámský budoár, do kterého se přes těžké sametové závěsy snaží proniknout sálající paprsky poledního slunce, na stole velká kytice uschlých růží. V těžkém horkém vzduchu se tetelí sladce pižmová vůně. Nádherná a zároveň elegantní. Typově podobná Cabaretu.

Nahlásit
  • 29.01.09

Madness jsem poprvé cítila na jedné zákaznici,která jí provoněla celou místnost.Nááádhera - a za čas jsem si jí objednala naslepo.Jaké ale bylo moje zklamání,místo vytoužené vůně se na mě valila dávná leštěnka.Nefal­šovaná Diava a v takovém množství,že mi opravdu začala vadit.Po několikeré zkoušce jsem usoudila,že vůně bude asi zkažená a odložila jsem ji.Ha,před vánoci s ní vystříkám byt - a bude to vypadat,jako že jsem se pečlivě plazila s hadrem po skříních!Rozpomněla jsem se na ni až někdy v zimě a moc jsem se červené krásce omlouvala.Zpočátku mírně nakyslejší se brzy rozloží do vůně suchých růží provázenou jemným kořením a dřevem.Někde v pozadí se schovává i lehká nakyslost,ale celkový dojem zůstává spíš suchý.Růže a dřevo - vidím housle,na které někdo dohrál melodii,odložil je na starožitný stolek a na ně položil několik růží.V letním podvečeru,když vadnoucí růže vydávají silnou poslední vůni a housle pokračují jen pro sebe v melodii…kterou může zaslechnout jen někdo.
Koho zaujaly růže a dřevité tóny třeba v Cabaretu,ale nemá rád jeho kadidlo,mohla by se mu Madness líbit.Na podzim a v zimě zahřeje a uklidní,možná vyvolá nostalgické nálady,na jaře asi bude působit trochu provokativně,ale to už je věc názoru.
V každém případě chce zkoušku.

Nahlásit
  • 28.01.09

Na tuhle vůni jsem se velmi těšila, protože mě velmi zaujalo jak složení, tak i název a flakon; vysnila jsem si nějakou vůni a realita nakonec rozbila všechny moje představy. Po sejmutí víčka se ke mě jasně linula kyselá vůně, ale tak krásně kyselá s hořkostí usychající citronové kůry bez špetičky cukru. Vidím citronovou kůru, která ztrácí svoji žluť, barvu bláznů, moji oblíbenou žlutou. Ale kdo by si myslel, že Madness je hysterickou vůní, mýlil by se. Madness není svíjející se a křičící chudák ve vypolstrované místnosti, je to spíš šílenost ukrytá pod zdánlivě klidným obličejem, maskou, která se tváří, že je vše jak má být, ale pod povrchem se tají ostrost koření a výše zmíněná hořká kyselost. Přemýšlela jsem nad tím, jestli je Madness sladký nebo ne, jestli je suchý nebo vlhký… každou chvíli se zdal jiným, po tom, co se citronová kůra plynule změnila v suchou růži, vynořovaly se na chvilku vlhké tóny nasládlého ovoce, občas náznak badyánu a tu a tam čili omáčku s pořádnou dávkou pepře - a i přesto Madness vnímám díky suché růži jako velmi romantický, vše je vyvážené, představuji si krásný souměrný obličej zamilované dívky, která je plna pochybností, lásky a žárlivosti, je velmi náladová a ve vlasech nosí růže, nebo jiné květiny.. Představme si třeba Ofélii. Ale je třeba se velmi přiblížit, je skrytý a nevlaje jako závoj, za to se stává součástí nositelky na mnoho hodin.
Madness a jeho temně růžově zoufalství.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chopard Madness

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chopard Madness

Líbí se mi (45) 56%
 
Neutrální (17) 21%
 
Nelíbí se (18) 23%

Hodnocení odbornice

  • 05.03.09

Madness (‚šílenství‘) ze všech sil naznačuje, že je dekadentní a šílená. Rudý flakon s ostrými hranami, temně šedá krabička, jméno a převážně červené složení. Ale nebojte se, přivoňte si, neuslyšíte křik bláznů. Nemít takovou image, nic šíleného by mě nad Madness rozhodně nenapadlo. Je to vcelku umírněná, dřevitě květinová orientální vůně,...

číst více

Reklama


Reklama