Escale à Portofino

Značka:

Dior

Rok:

2008

Složení (neověřené)

kalábrijský bergamot, italský citron, sicilský petitgrain, hořká mandle, pomerančový květ, jalovec, chladná koření, cypřiš, cedr, bílé pižmo, kmín, galbanum

Parfuméři:

Demachy Francois

Kategorie:

citrusová, citrusově květinová

od 1490 Kč
od 1790 Kč
  • 16.07.12

Moje druhá favoritka na léto - jaro. Ať žije pan Dior - jeho vůně nikdy nezklamou. Opět citrusy ale ne dosladka ale do sucha s trochou kytiček .....Pro mě nepopsatelná vůně čerstvosti, citrusu, …zkrátka je to pro mě to nej nej ! Představa modrého nebe, úzkých uliček, krámků a slunce.....Výdrž vynikající stačí nastříkat jednou denně a jste oblečená.

Nahlásit
  • 14.02.12

Cítím to hrozné oranžové mýdlo, co visívalo v síťce u umyvadla na dívčích záchodech líšeňské základní školy. Cítím chlad vanoucí z chodby suterénu, promíchaný s teplým vzduchem červnového dne. Cítím trochu lepkavé a strašně kyselé dropsy… a mandle máčené v kolínské 4711. Jako exkurze do dávných časů príma, ale od drahé vůně od Diora bych asi čekala víc.

Nahlásit
  • 05.08.10

V recenzích jsem často narazila na to, že je to vůně citrusová, a i prodavačky v obchodech mi ji tak nabízely. Citrusy se tam sice objevují hned zpočátku, posléze ale (aspoň pro můj nos) převládnou bílé, sladké květiny, navíc v podobě, které nazývám „uschlé květy“. Tato kompozice v mé mysli zcela jasně vyvolává italský hřbitůvek za horkého letního dne. Vzduch stojí prozářen sluncem, u zídky rostou citrony a pomeranče, a oschlé, původně bohaté květinové věnce vydávají sladkou, tlející vůni, a kdesi v dále šumí moře. Můj nos tu vůni vnímá jako poměrně silnou a intenzivní, avšak ne nepříjemnou. I když se obvykle květinovým a sladkým typům vyhýbám, tato kupodivu svěží dekadence se mi velmi zamlouvá.

Nahlásit
  • 01.07.08

Budu možná krutá, ale cítím jen o hodně dražší variantu klasické Kolínské 4711 :-)
Nejdřív dominuje bergamot s citronem a pomerančem (resp. pomerančovým květem), hořké mandle rychle zmizí, pak se trochu prosadí jalovec a nějaké to ostatní koření, na závěr vykoukne snad i cedr a zanedlouho je po všem. Na takovou Eau d'Orange Verte podle mého nosu nemá ;-) ale v té je navíc máta, takže jsou odlišné.
Escale à Portofino bych díky nahořklému tónu zařadila 100% mezi unisexové vůně a na muži by se mi líbila. Bohužel mi při své ceně přijde EdT zoufale slabá, stejně jako 4711 (kde je to předem jasné, je to jen kolínská, proto se balí i po 800 ml). Concentrée d'Orange Verte (EdT) vydrží i v menším množství vonět mnohem déle než tahle novinka od Diora.
Shrnuto: líbí se mi, protože mám tento typ vůní ráda. Stojí za hřích, protože má krásný flakon. Ale nic převratného nenabízí.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior Escale à Portofino

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior Escale à Portofino

Líbí se mi (81) 57%
 
Neutrální (40) 28%
 
Nelíbí se (20) 14%

Reklama


Reklama