La Collection Couturier Parfumeur: Mitzah

Značka:

Dior

Rok:

2010

Složení (neověřené)

koriandr, růže, Koření, skořice, labdanum, vanilka, med, pačuli, kadidlo

Parfuméři:

Demachy Francois

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 05.07.12

Sytá, hustá výrazná ambrovka s výrazným propolisovým aroma. Postupně se začalo vkrádat sladké koření a trocha sladce teplého kadidla. Spřízněnost s Amber of Yemen je velmi znatelná.

Nahlásit
  • 22.03.12

Takovej náklad pačuli nepředvádí ani Bornéo. Ten rozjezd je něco neuvěřitelnýho. Patchouli Patch x Bornéo x White Patchouli, to celý na druhou. Mitzah má koule, není to žádná zubožená ředěnka bez známky osobitosti. Problém je v tom, že mi pačuli, později následovaná kadidlem zůstala jako Kainovo znamení. Silou moci ještě registruji miniporcičku skořice a vanilky, ale jinak je to pačuli až na dřeň. Je silná, průrazná, ale zbytečně lineární. Nevadí mi ta jednoduchost, ale vadí mi, že se jí brzy nabažíte a pak začne neskonale nudit. Říkám Mitzah ano pro milovníky pačuli. Tahle vůně je na Diora výkon, hraje rozhodně jinou ligu než takovej Hypnotic, ale… mohlo to bejt mnohem lepší. Mnohem citlivěji namíchaný. Mnohem promyšlenější.

Poslední slovo. Tahle leopardice je bez diskuse dosud to nejlepší od Diora, co jsem zkusila.

Nahlásit
  • 01.03.12

Ambrová orientálka, elegantní klasika v moderním stylu, střižená z kvalitních materiálů. Sametová a balsamická, chvílemi balancující na hraně, kdy „dole“ se dají tušit (i nalézt) animální tóny a „nahoře“ je všechno chic a glamour. Sladká ambra je uvelebena ve směsi hladkého koření s dominující skořicí. Jasný orientální rukopis. Růže ano, med ano, ale jen ve stopovém množství, jen co stačí na zaoblení kontur… a někde se mi schovaly magnólie s jasmínem, možná ve vanilce s kadidlem. To nevadí. Mitzah se nezdráhá předvést se v celé své kráse a geniální jednoduchosti (v tom nejlepším slova smyslu) okamžitě. A takhle, jen s nepatrným vývojem, setrvá až do dalekého konce. Teplá, měkká, ženská. Komu se líbí Ambre Fétiche, ale nějak ji nemůže ji nosit, bude z Mitzah nadšen. A komu se líbí Attrape-Coeur, L´Eau d´Ambre, Ambre Soie a třeba Ambre'Erò, tomu se bude Mitzah asi líbit taky.
Vůně je poctou Mitzah Bricard (vl. jm. Germaine Louise Neustadtl), legendární postavě a múze firmy Christian Dior. Královna stylu, extravagantní a jedinečná osobnost se slabostí pro pláště s leopardím vzorem. Rudé rty a drahé šperky i za bílého dne… U Diora, který z ní byl paf a který neskonale obdivoval její umění proměnit banalitu v eleganci, měla oficiálně na starost kolekce klobouků.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior La Collection Couturier Parfumeur: Mitzah

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior La Collection Couturier Parfumeur: Mitzah

Líbí se mi (19) 90%
 
Neutrální (2) 10%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama