Poison Girl

Značka:

Dior

Rok:

2016

Složení (ověřené)

sicilský hořký pomeranč, grasská májová růže, damašská růže, venezuelské fazole tonka, vanilka

Popis parfému:

Autorem této vůně je François Demachy.

od 1514 Kč
od 1757 Kč
  • 04.02.17

První dojem: ještě horká cukrová vata. Posléze převládne dojem marcipánu, hutné mandlové sladkosti. I tu kapku hořkého pomeranče bych bez váhání přičetla mandlím, do marcipánu se vejde i kořeněnost vanilky a tonky a vůně růže.

Při bližším zkoumání se objeví víc barev, pohybujeme se ovšem čistě na gurmánské půdě. Cítím lékorky, dobrotu z dob, kdy slunce víc svítilo a obloha byla modřejší. Sladkost téhle vůně není suchá ani šťavnatá, je balzámová, vláčná. Možná by takhle mohl chutnat i nějaký likér, i když alkoholu tu není ani kapka.

Nabízí se srovnání s jinými růžovými slaďárnami. Je podobná některým dalším vůním a jejich milovnicím by se mohla líbit, ale není zaměnitelná. Tak třeba: Prada Candy, to je karamel a cukrová vata. LVEB je pralinka s oříškem uprostřed. Poison Girl je marcipán s vanilkou. Umím si představit dny, kdy mě potěší, a úvahy, jestli je to dost Poison, ráda přenechám jiným.

Nahlásit
  • 10.07.16

Sladká tak akorát. Asi bych to nedefinovala jako sladká, spíš elegantně přítulná :)

Růže jsou suché a je jich mnoho. Vanilka je pudinková, ale kvalitní! Opravdu cítím takový jemně mléčný podtón, který dělá vůni jemnější, hladší.
Cítím se v ní dobře, je vhodná k dennímu nošení a ani v teplých letních dnech to není bolehlav, jako třeba La vie, byť je „podobného“ chrakteru.

Je opravdu skvostná.

Nahlásit
  • 15.04.16

Poison girl se zdaleka nepřibližuje k drsným a pasionálním vůním jak by se od názvu dalo čekat. Naopak se ve flakónku ukrývá zcela spontánní zvědavá školačka. Dívčí vůně s nasládlou vůní, která se nevtírá, netíží, ale za to vábí nosánek. Osobně jsem ji hned pojmenovala jako kornoutková zmrzlina, ale najít lze i cukrovou vatu, lízátko, to vše tato holka „Poisoňačka“ nabízí. Flakónek je decentní dívčí, jakoby chtěl říct navzdory svému obsahu, pozor už nejsem ale malá holka. Za mě velký palec nahoru !

Nahlásit
  • 23.02.16

Krásna, sladká, mandľovo - vanilková vôňa. Je veľmi intenzívna a drží aj po umytí. Miestami mi pripomínala Hypnotic, ale samozrejme bez kmínového ataku. Je hebká, mäkká a hrejivá. Jediné, čo jej môžem vytknúť je názov - namiesto : ,,Poison Girl", by som zvolila ,,Poison Woman", alebo aspoň niečo sofistikovanejšie. Na prvý pohľad môže budiť dojem, že je naivná, ulepená bonbónovka, čo nie je v žiadnom prípade. Diorovská kvalita je všadeprítomná. Ružová farba je tiež trochu mimo. K sladkej mandľovo - vanilkovej vôni mi ide jedine béžová, alebo hnedá.

Nahlásit
  • 23.02.16

Moderní sladká vůně po diorovsku. V úvodu mi velmi připomíná můj oblíbený Ralph Hot. Zřejmě těmi mandličkami. V průběhu nošení mi sem tam zavane obdobně jako Alien EA. Jde o sladkou gurmánskou vůni vanilky, mandlí a růží, výraznou, s výbornou výdrží v hezkém flakónku.

Nahlásit
  • 21.02.16

Veľmi moderná, sladká, vanilkovo mandľová vǒňa. Najprv mi voňala ako La Vie Est Belle, ale držala sa blízko pri tele, nejde toľko do priestoru, potom sa pridali drevité tóny ako v Black Ópium a záver mi veľmi pripomínal Alien Essence Absolue. Pani, čo ju vedľa mňa skúšala povedala „dosť dobrá“ :-) Pre mňa je veľmi sladká, ale mladým, ambicióznym ženám sa bude páčiť. Výdrž excelentná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Dior Poison Girl

Líbí se mi (58) 70%
 
Neutrální (17) 20%
 
Nelíbí se (8) 10%

Hodnocení odbornice

  • 08.05.17

Po velmi úspěšné vůni Poison, která vznikla už v osmdesátých letech, chtěl Dior navázat na tento fenomén a zároveň oslovit mladší generaci, dnešní mileniály. Oslovit ženy, které možná tajně chodily svým mámám na jejich Poisony, dát jim jejich vlastní „jed“. Inspirace v obchodu s cukrovinkami Francois Demachy měl představu něčeho dívčího,...

číst více

Reklama


Reklama