Especially

Značka:

Escada

Rok:

2011

Složení (neověřené)

pižmové semínko, hruška, růže, ylang-ylang, vodní akord, pižmo

Kategorie:

květinová

od 23 Kč
od 229 Kč
od 749 Kč
od 929 Kč
od 964 Kč
  • 16.11.11

Světle růžová, řídká a na můj vkus zoufale málo intenzivní vodička. Na to, že je to Escada, překvapivě chybí kopec cukru nebo jiných sladkých přísad. Růžové aroma je celkem reálné, k tomu tam jsou ještě nějaké pro mě neidentifikovatelné kytky, ovoce jsem nenašla, kupodivu. Později se objevil sympatický náznak mýdla a trocha něčeho zeleného. Výdrž nic moc.
Vůně je to tedy květinová, příjemně čistě svěží a neulepená, ale na to, aby byla cítit ze vzdálenosti větší než s nosem přímo u zdroje bude nejspíš třeba aplikovat půl flakonu. Nerozumím tomu, proč se vůně takovéto intenzity (nebo spíš neintenzity) vůbec řadí mezi EDP. Když na sebe cáknu edp, jeden by čekal, že aspoň občas ucítím závan parfému a že nějakou tu hodinku vydrží. Škoda, kdyby byla vůně tak 10× intenzivnější, koupila bych si ji jako decentní a ženskou vůni čistoty pro „běžný provoz“.

Nahlásit

Hodnocení parfému Escada Especially

Líbí se mi (67) 63%
 
Neutrální (32) 30%
 
Nelíbí se (7) 7%

Hodnocení odbornice

  • 09.10.12

Especially voní po růžích, mírně sladkých, doplněných pižmem a kapkou hruškové šťávy. Ostřejší zelený tón, který je patrný docela dlouho i po rozležení, mi byl bohužel protivný a kvůli němu bych doporučila vůni před koupí určitě pořádně vyzkoušet - abyste si, opojené prvním dojmem, nepořídily bolehlav.

číst více

Reklama


Reklama