Aqua Allegoria Gentiana

Značka:

Guerlain

Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, grapefruit, limeta, citron

SRDCE: hořký pomeranč, hořec, hruška
ZÁKLAD: vanilka, pižma

Kategorie:

citrusová

  • 16.12.11

Pro mne nostalgická a vzpomínková. Každou sobotu jsem jezdívala s rodiči na večeři a probrat předešlý týden. Přesně takto voněla koupelna po taťkovi když se koupal. Bílé mýdlo, čistý ručník, mlha z horké vody…
Ale nemůžu ji považovat zase za klasickou bílou mýdlovku, někde v dáli mýdlo zpříjemňuje medová hruška a kvetoucí lípa. Vůně je to hezká, ale dovedu si ji představit na spaní po sprše pro větší pocit čistoty a svěžesti.

Nahlásit
  • 30.06.10

Pohlazení po nose, co mi skoro vehnalo slzy do očí, jak mi hned před nimi vyvstal obraz..
Tady jsem si vybavila dětství, když jsem se jako malá, vykoupaná a natřená dětským olejíčkem Aviril, oblékla do čistého pyžámka a s vyčištěnými zoubky (na nich bych v obraze trvala, protože cítím z vůně na jazyku tu pastu) jsem si lehla do čistě povlečené postýlky a čekala, až bude maminka nebo tatínek číst Děti z Bullerbynu. … aha, jde číst tatínek, protože maminka peče koláč s hruškami, který voní ve vzduchu z kuchyně (jen malinko ale…).
Navozuje dobrou náladu a něhu. Krásná vůně…

Nahlásit
  • 28.02.09

Tahle vůně mi přijde pěkná, čistá, ale jako parfém? Spíše voní jako čerstvě vyprané bílé prádlo, pověšené venku na sluníčku. Vy sedíte nekde opodál na lavičce, a lehký větřík co občas zvedne cíp vlhkého prostěradla k vám donese trochu té čisté vůně.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Aqua Allegoria Gentiana

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Gentiana

Líbí se mi (55) 63%
 
Neutrální (21) 24%
 
Nelíbí se (11) 13%

Reklama


Reklama