Lolita Lempicka Si Lolita
 

Si Lolita

Značka:

Lolita Lempicka

Rok:

2009

Složení (ověřené)

mandarinka, bergamot, červený pepř, hrachor, elemi, ambra, pačulitonka

Kategorie:

orientální - kořeněná

od 144 Kč
od 138 Kč
od 390 Kč
od 411 Kč
od 593 Kč
od 549 Kč
od 789 Kč
od 408 Kč
  • 21.04.16

Si má v mém parfémovém světě několik prvenství. Nejen, že si přesně vzpomínám na své první dojmy, což se mi u jiných parfémů nepoštěstilo, ale také byla první vůní, která nespadala do kategorie „obecně líbivá“. Začátek mě poněkud vyděsil (přitom dnes jej pokládám za nejkrásnější „moment“ z celého prožitku), a to svou peprnou nahořklostí. Naštěstí tento „moment“ trvá poměrně dlouho, což se mi velmi zamlouvá. Po dokonalém rozvinutí cítím jemnou vůní jehličnatých stromů s pryskyřicí a závěr vůně je jemně mýdlově sladký. Výdrž je fantastická – celodenní! I přesto, že se drží u těla, vytváří kolem mě jemnou auru a zanechá voňavou stopu všude tam, kde se objevím. Kdybych měla Si hodnotit třemi slovy, řekla bych: Jiskrná, odvážná a originální!“

Nahlásit
  • 07.02.13

Něžňoulinký flakónek ve tvaru čtyřlístku s puntíkatým šátečkem okolo „krku“ neskrývá žádnou přeslazenou vodičku, ale poměrně výraznou, jemně opepřenou šmrncovní vůni, ve které dominuje pryskyřice a skoro bych tipla i nějaké dřevo, přestože ho složení neuvádí. Představuji si jí na mladé ženě, která se sice neobléká jako dáma velkého světa, ale umí být osobitě elegantní a dává přednost vlastní cestě před dálnicí vyšlapanou masami. Si, Lolita, mi piace.

Nahlásit
  • 27.10.12

Dle hodnocení se vůně spíše líbí. Moje první dojmy při ozkoušení byly: utrejch, dále: ale ne, strčila jsem hlavu do borovice, cítím pryskyřici (smůlu, nebo jak tomu kdo říká). Dále to pokračovalo „non Lolita“, protože se mi část vzorečku vylila na stůl a musela jsem jí asi hodinu čuchat, než trošku zeslábla. Nakonec, protože mám na stole nepořádek jsem se omylem vysmrkala do kapesníku kterým jsem Lolitu utřela. NON! Lolita se až po delší době zbaví toho „pryskyřicového“ nádechu a docela příjemně se rozvoní, to již ale téměř není z kůže cítit.
Uprava recenze: stale vice jsem cmuchala az se vyvinula nutnost tuto pryskiricnou vuni citit. A nakonec jsem ji i zakoupila. Do horka se bude hodit.

Nahlásit
  • 19.09.12

Velmi zvláštní, zajímavá až kontroverzní vůně. V první chvíli voní koření tak divoce, silně a hořce, že by mohla být i pánská. Hlavně pepř, hřebíček a opravdu mentol- větřík,který protáhne nos(i když ve složení není). Když se ale vůně rozvine, vznikne něco velmi zvláštního, originálního. Ostří ustoupí, zesládne do ovocných tónů a každý nádech jako by chutnal jinak. Koření zůstane,ale jen okrajově, nevtíravě, jako doprovod nasládlé květino ovocné esence. Co se týká výdrže, je skvělá. Cítím ji na šátku i po týdnu. Velmi jsem si ji oblíbila, nemůžu se jí nabažit, je úžasná. Ale uznávám,že to není vůně,která by byla univerzálně líbivá.

Nahlásit
  • 21.07.12

Si Lolitu som kupovala naslepo, raz za čas to tak robím. Zaujala ma kombinácia mandarinka, fazuľa tonka a pepř…a k tomu- no čo vám poviem- chutná reklama. A ešte som sa dočítala, že nie je klasicky lolitovsky presladená, takže som sa rozhodla- a spravila som dobre. Zaujímavá, krásna, nezvyčajná: štiplavo orientálne sladká. Ja totiž sladké vône zbožňujem, ale nie bolehlavy, ako sú „L“ a prvý Lolitin parfém. Inak bežne ju nepoužívam, myslím, že to obecne nie je populárna vôňa a príde mi škoda používať ju pri ľudoch, ktorí ju neocenia.

Nahlásit
  • 15.04.12

Ačkoliv nejsem žádná romantická přeslazená holčička, pro kterou je dle flakonku tato vůně určena, vůně mě zaujala. A to celkem hodně (překvapivě, Lolita u mě moc úspěchu nemá zatím).

Po výraznějším pepřovém začátku (pepř se drží dlouho a dává vůni právě ty neholčičkovské neromantické „grády“) přichází sladší tóny. Ale není to ta otravná sladká, jako většinou (když v recenzích čtu sladší vůně, automaticky to vzdávám, že to zase bude hlavobol). A nemůžu si pomoct, ale k pepři tam ještě cítím drcený hřebíček.

Vůně je to opravdu zajímavá. Nemůžu říct, že to bude moje zlatá medaile, ale nebyla bych proti si ji na sebe semtam pro změnu nálady šplouchnout.

A musím říct, že jsem snad poprvé za mou historii tady na Arome souhlasila s Adou :) (většinou je pro mě neoblíbenost u Ady signálem, že to bude vůnička přesně pro můj nosík a naopak)

Nahlásit
  • 04.01.12

Vůni jsem nekupovala naslepo, přesto jí nemůžu dát palec nahoru. Jsou chvíle, kdy mi voní a mám na ní vyloženě chuť a jsou chvíle, kdy mi čpí a říkám si, že koupě byla omyl, zřejmě hormonální výkyvy..... Mám EDT, takže nehodnotím přímo parfém. Začátek vůně je velmi ostrý, zřejmě pepř, cítím ho hodně dlouho a k němu se přidává mentol. Vím, že ve složení nic takového není, ale můj nos si to tak nějak přebírá. Později vůně zpříjemní, mentol se téměř vytrácí a cítím lehce ostřejší, mýdlovou vůni trošku šmrnclou zelenou trávou rozemnutou mezi prsty. Na kůži se mi vůně poměrně zajímavě a voňavěji rozvíjí na rozdíl od oblečení, kde mě něco vadí. Výdrž je u EDT střední, vůně rychle zeslábne, ale lehoučká stopa je cítit poměrně dlouho. Flakonek je krásný, jak jinak u Lolitek ani snad nemůže být.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Lolita Lempicka Si Lolita

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Lolita Lempicka Si Lolita

Líbí se mi (231) 68%
 
Neutrální (65) 19%
 
Nelíbí se (42) 12%

Hodnocení odbornice

  • 06.09.09

Od značky Lolita Lempicka snad všichni známe jen to fialové jablko, které se objevilo před dlouhými dvanácti lety a za tu dobu se dočkalo tolika variací, že je málokdo dokáže zpaměti vyjmenovat (jen si to zkuste). Ještě je tu samozřejmě L, ale jablíčko zůstane symbolem Lolity asi navždy. A teď tu máme další roztomilý flakonek s puntíkovaným...

číst více

Reklama


Reklama