L'Oiseau de Nuit

Značka:

Parfumerie Générale

Rok:

2009

Složení (neověřené)

cistus labdanum, likér z davany, benzoin, kůže

Popis parfému:

Collection Sur Invitation

Parfuméři:

Guillaume Pierre

  • 23.04.14

Zpěv nočních ptáků tu možná nenajdete, ale rozhodně je L'Oiseau de Nuit vůní kouřového soumraku, kdy se s námi chvilku před tím rozloučilo zapadající hořké citrusové slunce a my, oděni do dlouhého koženého pláště (hořká drhnoucí kůže), sedíme pod stromem v noční aleji a rozjímáme o všem možném. Kolem nás šumí stromy, tráva a bylinky. Noční vzduch je ztěžklý chladným labdanovým kouřem. Zahřívá nás jen trocha pryskyřičnaté ambry a potom taky hustý švestkový likér, co máme s sebou schovaný v placatce.

No ale asi by to nebyl Pierre, aby nám s sebou nedal alespoň malinkou laskominu ;) . Je jí trocha cukrové vaty, na špejli je jí už opravdu jen zbytek, přesto v cítíte křupání mikroskopických krystalků zkaramelizovaného cukru - sladkost není tentokrát v žádném případě dominující jako v jiných vůních PG, jen zvolna tlumí hořkost a drhnutí kožených tónů. Nakonec nezbývá než ulehnout na měkounký polštářek z pudrové vanilky a sladce usnout.

Nahlásit
  • 11.07.12

Když zavřete oči a pořádně se nadechnete, ucítíte likérovou podobu L´Eau d´Ambre Extrême, jen ne tak sladkou a kořeněnou. O to ale hustší. Artisaní ambra je lehká, hravá, hřejivá. Noční pták je mohutný a zachmuřený. Sedí v tichu na větvi proschlého stromu a čeká na soumrak. A jak zapadne slunce, vydá se na cestu. Tahle vůně, to je mlčení stromů a neslyšné poryvy peří v chladu noci. Je to tíha mávajících křídel, která bezcílně letí a nemají kde spočinout. Když není kam jít a kam se vracet, musíš se vrátit sám k sobě. Vrátit se nocí k soumraku, uslyšet stromy a sám se rozeznít. Takhle dýchá život a takhle tomu rozumí L´Oiseau de Nuit.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfumerie Générale L'Oiseau de Nuit

Líbí se mi (9) 90%
 
Neutrální (1) 10%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama