Tonkamande

Značka:

Parfumerie Générale

Rok:

2011

Složení (neověřené)

mandlové mléko, aldehydy, tonka, pšenice, santalové dřevo, vanilkaambra

Popis parfému:

Collection Sur Invitation

Parfuméři:

Guillaume Pierre

  • 09.10.11

Mandlové mlsání … Tonkamande.
Vůně něžného mazlení, vůně odpočinku, vůně klidného rozpoložení … … decentní … klidná … pohodářka

Mandle v Tonkamande jsou jiné, než jaké jsem vnímala například v Mazzolariho Alessandru. Tonkamade je … … umírněnost … mléčnost … sladkost
ale také … … veselost a živost … jemná pikantnost … zářivost zlatých obilných lánů

Typická mandlová hořkost je zde potlačena a již během prvních okamžiků po nanesení vůně mám dojem mandlí utopených v horkém mléce. Mléčný tón je znatelný a staví vůni do roviny nenásilné mazlivky hned od počátku. Celý tento mléčně-mandlový začátek se mi líbí. Tonkamande působí příjemně, hebce a zároveň se svým zpracováním velice distancuje od dostupnějších vůní podobného vyznění.
Postupně se hladivé „mléčno“ vytrácí a vůně se stává razantnější, takřka opulentnější. Stále se sice drží jisté konvence decentnosti, nicméně ten dojem umírněného ticha, který jsem vnímala v úvodu, už není tak znatelný. Nastupují další složky … lehce mi nosem proběhne štiplavost aldehydů. Skutečně lehce. Ovšem přesto ji vnímám a pro mě už v těchto chvílích ztrácí Tonkamande na atraktivitě.
Závěrem je mi servírován mix všeho … mandlovosti, mléčnosti, dřevitosti i zvláštního pšenično obilného tónu - zajímavého specifika tohoto dílka z produkce Parfumerie Générale.

Tonkamande je příjemná vůně lehce gurmánského ražení a kdo je příznivcem mandlového aroma, mohl by být touto vůní příjemně překvapen.

Nahlásit
  • 14.06.11

Od Tonkamande jsem si pro skvostné složení i fakt, že patří do rodiny Parfumerie Générale, čekala hodně. Začátek mě poměrně zarazil, chvílema bych přísahala, že cítím Louve, chvílema zase Cuir Cordoba. Nicméně: Tonkamande je překrásná vůně, která splňuje svoje přísliby bezezbytku. Mandle, santal, tonka a aldehydy (!) - vskutku geniální kombinace. Je to vůně pro velký holky v tom nejlepším slova smyslu. Mazlivka, která si umí poradit. Potud by se Tonkamande řadila mezi mandlovky a všeobecně letošní novinky číslo jedna.
Kámen úrazu je ale bohužel její výdrž, která mě fakticky uráží. Entrée parádní, během pár minut usazení a rozklad na základ! Blesková akce s minimálními důsledky. Znáte pocit, kdy si šáhnete na svojí srdcovku a ona vás najednou nečekaně a podle zklame? Přiocasí se do ní smrádek nebo se ztratí v nedohlednu ještě než se stačíte vůbec nadechnout?
Tomu říkám ryzí smutek.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfumerie Générale Tonkamande

Líbí se mi (27) 73%
 
Neutrální (10) 27%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama