Serge Lutens Fille en Aiguilles
 

Fille en Aiguilles

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2009

Složení (ověřené)

borové jehličí, vetiver, kadidlo, ovoce, Koření, vavřín

 • 13.11.17

Tohle děvče hodilo na záda nůši, vydalo se do nejbližšího borového lesa a nasbíralo hafo šišek. Vzhledem k tomu, že se jednalo o soukromý pozemek, nebyla si dotyčná jista, zda se nedopustila lesního pychu. Cestou zpět se proto krátce stavila v místním kostelíku, případné hříchy letmo omluvila a spěchala domů. Vyschlé šišky okamžitě vzplály v kamnech a báječně místnost provoněly. Svařák, domácí štrůdl, a co víc si přát …. Unisex vůně, tipovala bych, že se jinak rozvoní v chladu, jinak v teple - a tam bych ji možná nasměrovala spíše. Povedené, velmi povedené.

Nahlásit
 • 31.05.14

Věrná, silná vůně kostelního kadidla. Jen kromě chladného vlhka a kostelní zatuchlinky, která je provoněná mohutnými olejomalbami (terpentýn?) a dřevěnými chrámovými lavicemi, je tohle kadidlo teple suché, doutnající z orientální kadidelnice, kde na sítku s ním praská suché borové jehličí a ke konci směs sládne kořením a pár kousky sušeného ovoce.

Na druhé ruce mám Arabii a musím říct, že pan Sheldrake má neuvěřitelný talent (při takovém množství jenom pro Lutense) vyrobit kvalitní, originální, nesynteticky vonící parfémy (i když by se mi spíš líbily jako interiérové vůně). Nevím, jestli je to možnostmi moderní technologie, nebo jeho genialitou.

Nahlásit
 • 07.05.14

Vážna a dôstojná vôňa, avšak plná bázne a radosti z ľahkosti bytia. Zvláštne? Na slávení omše v horskej kaplnke, kdesi v kopcoch: Leto na dotyk. Jasné nebo kolorujú mihajúce sa krídla motýľov, ale dôstojnosť kadidla povieva cez vyriekané slová modlitby. Jemne sa prelína s vôňou blízkych borovíc a smrekov, a napriek svojej duchovnej podstate kadidlo akosi odľahčuje vážnosť chvíle. Zastavuje čas. Kontemplujem, ale spod prižmúreného viečka túžobne prehľadávam pohľadom trávu, či v nej nenájdem zopár lesných jahôdiek. Veľká chvíľa - je to ono, „duchovno“ vysokej trávy - plné milých spomienok na detstvo. Vďačne trhám steblo a s ním medzi zubami, oddane vychutnávam vôňu prítomnosti až do poslednej molekuly.

Nahlásit
 • 24.02.12

Ná, ukáž sa, Sergi! Ako vonia dievča v ihličkách? Z nepriehľadnej vzorky na mňa vyprskla hnedoryšavá tekutina. Škorica. Strihnutá riadnou dávkou kadidla a rozleptaná hustým, sladkokyslým nektárom. Dievčina vonia príkro až strach! Všetkého je na nej (na ňu?) priveľa! Ostré suché kadidlo, štipľavá škorica a presladený sirupový koncentrát s kyselinou citrónovou. Alebo mravčou? Dievčina možno nie je v ihličkách! Možno je len na ihlách, stojí bosá v ihličí, priamo uprostred mraveniska.
Ošíva sa, poskakuje, v teplom lesnom tlení: živica, miazga, vetiver.
Je to hustá, výrazná, horúca a suchá vôňa, ktorá na niekoho môže pôsobiť až morbídne, vďaka kultúrnym konotáciám kadidla so smrťou. Pre mňa je to však v prvom rade nepokojná, neposedná vôňa, ktorá v sebe z dievčenskosti má len ten hustý sirup so škoricou. To ostatné je suché, ostré, pichľavé ako les, v ktorom všetky ihličnany náhle vyschli.

Nahlásit
 • 15.06.11

Sladké kadidlo, postupně odlehčované větrovým pižmem a rozmačkaným borovým jehličím. Po úplném rozvonění navíc na prach rozemleté nové koření a špetka sladkého ovoce. Přirovnala bych ji k light podobě Black Cashmere. A až se to zdá k nevíře, je to vůně vysloveně vhodná do horka - a jako bonus perfektně drží.

Nahlásit
 • 17.05.11

Jó, tak toto je bomba, opravdu borové jehličí jako živé i s trochou smůly,která se vám lepí na prsty, do toho se přidává kadidlo, to miluju a něco ovocně sladkého, nádhera. Zůstává jemně sladká a lehce štiplavá vůně.

Nahlásit

Další parfémy Serge Lutens

Chergui Serge Lutens

 • 294 hodnocení 11 recenzí

1749 Kč

Iris Silver Mist Serge Lutens

 • 34 hodnocení 4 recenze

Jeux de Peau Serge Lutens

 • 69 hodnocení 7 recenzí

od 1051 do 1269 Kč

Arabie Serge Lutens

 • 133 hodnocení 9 recenzí

od 1034 do 1368 Kč

Ambre Sultan Serge Lutens

 • 199 hodnocení 11 recenzí

1740 Kč

L'Eau Serge Lutens Serge Lutens

 • 71 hodnocení 5 recenzí

Reklama


Reklama