Sa Majesté la Rose

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2000

Složení (neověřené)

marocká růže, guajakové dřevo, hřebíček, bílý med, pižmo

Kategorie:

květinová

od 1569 Kč
  • 28.04.13

Tak tomu říkám růže. Nejrůžovější ze všech růží, které jsem měla dosud možnost vyzkoušet. Velkolepá pocta královně květin. Ani jsem si neuměla představit, že lze tak věrně ztvárnit růži. Originální vzoreček s rozprašovačem a několik střiků na kůži vydrželo vonět celý den, dokonce po umytí je stále z kůže trochu cítit a ještě druhý den ráno se z koše na prádlo line intenzivní růže z mého oblečení. Neskutečný držák. Myslím, že jeden flakón by mi vydržel po zbytek mého života.
Prvotní zděšení, že takhle navoněná přeci nemůžu nikam jít postupně vyprchalo. Přišlo mi zvláštní vonět tak nějak „jednoznačně a jednodruhově“.
Přiznávám, že pro mě je to vůně, kterou bych neuměla nosit. Zvlášť v horkých dnech by mě nejspíš převálcovala. Ale pro výraznou osobnost se zálibou v syté a nepřehlédnutelné vůni může být zajímavá, ačkoliv se obávám, že může být pro okolí potenciálně otravná.

Nahlásit
  • 27.04.13

Krásná růže, kdyby… Kdyby nebylo přemíry oleje. V poslední době se mi to stalo v jiné souvislosti hned několikrát. V restauraci pizza příliš zalitá olivovým olejem, jindy těstoviny téměř plovoucí v oleji. Asi to způsobilo moji přecitlivělost a důsledkem toho je, že dostává i tato vůně ode mě neutrál. Připomíná mi bulharský růžový olej. Cítím jen růži a olej, nic víc. Nedokážu si představit situaci, kdy bych takto olejovitě chtěla vonět.

Nahlásit
  • 28.09.12

Královnou květin je rudá růže a jejím dokonalým parfémovým protějškem je Sa Majesté la Rose. Stonky, listy a trny, kořen růže i okvětní plátky zasypané vlkou hlínou. Z těch vyrostl keř plný temně rudých květů. Když zavřete oči a zhluboka se nadechnete, ucítíte hlubokou a intenzivní vůni růží. Trochu nakyslou, ale ne kyselou, trochu medovou, ale ne přeslazenou, s lehkým náznakem pižma, suchého dřeva a koření… A drží jak helvétská víra.

Říká se, že SMLR je spolu s Ambre Sultan a Clair de Musc Sergeova favoritka a není se čemu divit. Název ji přesně vystihuje. Růže je to vskutku velkolepá a více než jakákoliv jiná vůně oslavuje její krásu.

Složení (neověřené): absolutní marocká růže, heřmánek modrý, muškát, hřebíček, med, vanilka, dřevo gaiac, liči

Nahlásit
  • 06.03.12

Růže - silná, těžká až „olejová“. Nos zabořený do obrovského pugétu rudých růží, bez přístupu kyslíku. Je to opravdu růžová bomba - nedovedla jsem si doposud představit, kolik síly může být v růži koncentrováno - u méně odolných jedinců může vyvolat závrať, o migréně či žaludeční nevolnosti nemluvě. A je to držák neuvěřitelný…

Nahlásit
  • 18.10.11

Hluboká, intenzivní růže. Vnímám ji úplně celičkou, její nádherný plný květ, pevný stonek, tmavězelené listy, dokonce i její trny. Je nádherná a velmi, velmi majestátní. Je to vůně královny. Tento druh vůní se už musí umět nosit, protože slabší povahy by mohla lehce převálcovat. Úplně úžasný je závěr vůně - už člověka tolik neválcuje, cítíte, jak růže hřeje, je mazlivě sladká s jemňounkým nádechem pikantního koření. Nádherná aristokratická noblesa.

Nahlásit
  • 23.04.09

Podle mě jde o celkem zdařilou růži. Hned po stříknutí voní spíše jako plně rozkvetlá pivoňka. Nebude to ale jedna pivoňka, ale rovnou plný záhon, v jehož středu stojíte. Než se dostanete k růži, přijde jakoby rebarborový tón, sladce hořko kyselý.Pak už se ale začne ke slovu dostávat růžička - malá, růžová, něžná. Ke konci je hebčí, teplejší, sladší.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Sa Majesté la Rose

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Sa Majesté la Rose

Líbí se mi (64) 61%
 
Neutrální (26) 25%
 
Nelíbí se (15) 14%

Reklama


Reklama