Santal de Mysore

Značka:

Serge Lutens

Rok:

1997

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

  • 14.03.13

Střetla jsem se s několika názory (i přímo u prodavačky v Palais Royal), které Santal Blanc specifikovaly jako více dámskou vůni a Santal de Mysore jako pánskou vůni. Do jisté míry je to pravda, ale jen na první počich. To před vámi totiž defilují všechny možné suroviny indického obchodníka s kořením: pikantní bylinný šafrán, a hele on má v nabídce i čerstvý kokosový ořech :mrgreen: - to je snad ta nejpřirozenější vůně, kterou jsem zatím v jakékoliv vůni našla, žádná otravná kokosová pasta, dokonce má i tu dřevitou slupku - kmín a opravdu vydatná dávka kari.

Ve vzduchu se s kořením mísí i jemná kouřová vůně zapálených vonných tyčinek. Potud to má opravdu tendenci působit malinko pánsky, formou suchého, jemně štiplavého tepla.

Potom ovšem nastává zlom, koření se zvolna usazuje, vůně měkne a tělo vám obepne skvostný krémově mléčný santal, jehož přirozená nasládlost je zdůrazněná i špetkou „vanilkového“ benzoinu, omlouvám se předem za ten výraz, ten je tedy k sežrání :jazyk: :oops: :D .

A i zde, podobně jako v pozdějším Santal Blanc nacházím, tentokrát v drydownu, onen tón čerstvě upečeného chleba chladnoucího v ošatce vystlané senem. A zase to není připálené jako v ještě pozdější Jeux de Peau, naopak je to nadýchané, až hřejivě vzdušné. Nikoho jistě nepřekvapí, že intenzita (obzvlášť v první polovině) a výdrž jsou ohromující :palec: .

Nahlásit
  • 31.10.12

Ďalší santal ako stvorený pre mňa. Horký, korenistý, drsný, ktorý sladkosť skrýva za štipku arogancie a tonu ľahostajnosti voči okoliu. Nemení sa na mazľavo maznavé jedlé drevo, ostáva odťažitý od začiatku do konca. Vlastne… Spočiatku je diplomaticky milý a je doslova sladko-drevitý. Záujemcov o priblíženie však vzápätí prepleskne mechom korenín, spopod ktorého sa santal vyhrabe až o niekoľko hodín. Na záver čosi svieže, kyslasté, žiarivý santal spopod živice – sladkastej a horkej zároveň.

Nahlásit
  • 17.06.11

Inu: jak nakládají u Lutensů se santalem, už víme od dob Santal Blanc, na můj vkus překořeněné dřevité vůně, kde mi chybí autentická nasládlost a santalová hřejivost. Santal de Mysore v tomto ohledu vysloveně práská bičem. Kmínu vůkol kam se podíváš, koriandru a šafránu jakbysmet. Za nimi nesměle vykukuje ten nádherný slaďoučký mysorský santal, kterému se stále nedaří prodrat do přední řady. Přesto je to skvostná vůně, která si uzurpuje veškerou pozornost. Provokativní, přesto ledově klidná, nic pro srandistky a rejoiceholky. Tohle chce povýšenost v lehce nesympatické míře a hlavně vybraný vkus. Na charismatické ženě působivé, na přitažlivém muži geniální.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Santal de Mysore

Líbí se mi (7) 78%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (2) 22%

Hodnocení odbornice

  • 26.07.13

Poslední z trojice je Santal de Mysore. I tady vás jako první zasáhne intenzivní orientální vůně, v níž převládají silné kouřové tóny a vůně indického koření. Mihne se i troška karamelu, ale právě koření v čele s kmínem a indickým kari jsou hlavním souputníkem santalu v Santal de Mysore. Mám trochu obavy, že ne každému se to bude líbit, je...

číst více

Reklama


Reklama