Serge Lutens Santal Majuscule
 

Santal Majuscule

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2012

Složení (neověřené)

santalové dřevo, kakao, marocká růže

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

od 1545 Kč
  • 20.02.13

Jemně drhnoucí vůně sladkého dřeva a zvláštně okořeněných usušených rudých růží. Kdesi v povzdálí se v hromadě třísek ukrývá malý nenápadný živočich. Vůně arabského typu blížící se k oudovce (leč bez oudu). Spíš než ryze pánská bych ji pasovala na unisex........

Nahlásit
  • 08.12.12

Pri prvej skúške som ostala v šoku: ponad sladko pižmový, takmer fordovský zmyselný santal vyhupli biele kvety. Najskôr studený, zľahka dezifekčný jazmín, potom ostrá, nakyslastá tuberóza. Ruža? Ha! Ani náhodou. A potom? Na santal sa nalepila kokosovo kakaová pasta… Rozbolela ma hlava.
Pri druhej a tretej skúške som už biele kvety necítila. Kyslosť a studenosť som pripísala kadidlu, ktoré na mne v prvej fáze cítiť naozaj silno. Pomedzi kovovo kadidlový tón sa prepletá aj čosi, čo možno identifikovať ako ružu. Santal vnímam nepretržite, no typovo vôňu hodnotím ako santalovú kvetinovku.
Aj pri ďalších skúškach santal v druhej fáze zosladol, a hoci sa kakaová masa vytratila (ostal kokos či skôr mliečnodrevitá hmota), Santal Majuscule zostal výrazne pižmovo gurmánsky, nie nepodobný Fordovmu Santal Blush, akurát s prevahou vlezlej sladkosti na úkor sofistikovaného pižma. Keby kadidlo vydržalo až do konca vôňu ochladzovať, asi by som dala prst hore a popustila uzdu nadšeniu.

Nahlásit
  • 02.10.12

Chvílema jsem dost rozpačitá, chvílema potěšená, chvílema znechucená. Je mi ouzko, protože moje očekávání byly samozřejmě obrovský. Ani nechci hodnotit prvních pět (BOHUŽEL!!) hodin, protože to není nic než Jeux de Peau s růží. Copak Jeux de Peau, ale ta růže! Neni to normální růže, je to šílená děsivá růže z Paestum Rose post mortem. Hrůznější fáze je ale ta následující - Jeux nepříjemně oříškovatí, zůstávaj po něm mastný fleky a ta strašlivá růže se v nich válí. Nenapadá mě nic než asociace „záhrobní bakchanálie“. Pak se tedy milostivě uráčí JAKEJSI! ČERVENEJ SANTAL jakože Musc de Santal. Plačtivě vyhlížím zvrat a … dočkám se ho. Po SEDMI hodinách je konečně pryč všechno, co kdy připomínalo Jeux, Paestum, všechno drhnutí červenýho santalu, oříšky, tuk a jiný zbytečnosti a opravdu vejde na scénu skromnej, hřejivej a extra krémovej santal. Je dokonalej, nechybí absolutně nic. Srdce jihne, včely bzučí, slunce svítí, hrdlička vrká, nastává věk Vodnáře. Na necelý dvě hodiny. A utrum, šlus, konec. Zuřím. Dávám negativ. Jenže ten santal byl perfektní, k čertu! Pozitiv. Ne, proboha, memento rosa! Neutrál. Memento Paestum Rose! Negativ. Já nevim. Jsem rozrušená. Chci domů k pani Mudžahedýnový, aby mi bez mrknutí oka řekla, že je to hnusnej smrad jako všechny moje ostatní smrady a já bych mohla pokojně usnout. Kde jsi, maminko, když Tě potřebuju??

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Santal Majuscule

Líbí se mi (59) 78%
 
Neutrální (13) 17%
 
Nelíbí se (4) 5%

Hodnocení odbornice

  • 26.07.13

Jako třeba Santal Majuscule. V něm se Serge rozhodl podívat na gurmánské tóny santalového dřeva. Upozorňuji, že jsou pouze mírně zvýrazněné, vůně sama o sobě zůstává dřevitá a do skutečné gurmánky má daleko. Santal Majuscule vnímám jako unisexový, více se klonící na pánskou stranu. Gurmánský charakter je zvýrazněný kakaem, takže vůně zůstává...

číst více

Reklama


Reklama