Une Voix Noire

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2012

Složení (ověřené)

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 18.11.12

Odstín šedesátiprocentní čokolády s rubínovými odlesky. Tím veškeré „noire“ pro začátek končí a objeví se až později, a jen v jemných akvarelových odstínech, spíš jako hedvábný šatek než těžká, temná deka. Une Voix Noire je totiž především pestrý, mnohobarevný a z počátku i rozjásaný, psychedelický obraz, plný bílých květin bez výrazně indolického aspektu. Tuberóza sice předvede i svou omamnou tvář, ale je celkem krotká, a spolu s jasmínem a gardénií podmanivá. Co překvapí, to je tón jahod. Pravých lesních, sladkých a trochu ostrých jahůdek. Z ovocné mísy tipuji ještě zralou švestku, možná. Kytice bílých květů, na začátku zřetelná a svěží, se pomalu vzdaluje, vše se zklidní, usměrní, zastře, a do popředí začnou vystupovat nádherné tóny tabáku s medovým nádechem, vůně rtěnky a tekutého pudru. A pak ten úžasný, trpký cedr! Sladké, původně sluncem prohřáté dřevo, ale teď už je noc… drydown je prostě skvostný a plný odkazů na cedrové vůně, především z domácí kuchyně (Feminité du Bois v první řadě). Decentní a elegantní vůně s vynikající intenzitou a výdrží.
Une Voix Noire jsem si pořídila naslepo, a upřímně řečeno, první minuty první zkoušky mě překvapily. To nebylo zklamání, ale menší šok, protože jsem čekala všechno jiné než její začátek ve stylu rozjařené barevné květinovky. Takže jsem svůj pohled na vůni úplně přebudovala, začala od nuly a od druhého zkoušení si mě Une Voix Noire získala, mimo jiné právě pro svou úžasnou proměnlivost, mnohovrstevnatost a kontrastnost. Ona se k té temnotě, nebo aspoň k šeru, přeci jenom nakonec dopracuje.
Une Voix Noire by mohla zajímat milovníky vůní jako jsou: Tubereuse Criminelle, Fracas, Isabey Gardenia, Private Collection Tuberose Gardenia, Feminité du Bois, Bois de Violette a když bych brala jen srdce parfému, tak i Fumerie Turque. A kdo vidí vůně jako obrazy a má rád pop-artovou tvorbu Andy Warhola, ten možná najde v Une Voix Noire zlatý grál.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Une Voix Noire

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Une Voix Noire

Líbí se mi (16) 55%
 
Neutrální (7) 24%
 
Nelíbí se (6) 21%

Reklama


Reklama