Tom Ford Ombre de Hyacinth
 

Ombre de Hyacinth

Značka:

Tom Ford

Rok:

2012

Složení (neověřené)

hyacint, galbanum, fialkové lístky, magnólie, červený pepř, jasmín, benzoin

Popis parfému:

kolekce Jardin Noir

Kategorie:

květinová

od 4698 Kč
  • 20.04.17

Myslela jsem, že tahle vůně je skoro jako soliflor. No, vlastně jsem si to spíš přála; omamnou vůni hyacintu dokážu fetovat do poslední molekuly.
Kdybych uměla francouzsky, takové očekávání bych rozhodně neměla: teď už vím, že slovo „ombre“ znamená stopa, závan… a ačkoli na soulad názvu parfému s jeho obsahem se mnohdy nedá spoléhat, tady to docela sedí.

Ale hezky popořádku. Vůně se otevírá zvláštním kořenným akordem. Schválně nepíšu kořeněným nebo kořenitým, protože s kořením nemá nic společného. Kořenný jako kořen. Mám dojem, že čichám k nějakému výtažku, kde se louhovaly kořínky a snad taky listy a stonky nějaké hořké byliny. Než elixír stačím odnést panu lékárníkovi, vykouknou kytky a lékárenský odér je (naštěstí) pryč. Rozeznávám fialku, kosatec, narcis a… ano, i hyacint, ale opravdu jen v závanu. Přitom nestojím v květinářství, ale na zahradě… brzy ráno a je po dešti. Vzduch voní svěže, až se z toho lehce točí hlava. To bude asi ten ozónový tón, zmíněný ve složení na jednom webu. Celé je to podbarvené pižmem, které se časem stává výraznější, ale kytky a svěží závan nepřeválcuje. Po několika hodinách mám na sobě hezkou, ale skoro pánskou vůni. Vlastně, proč ne.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Ombre de Hyacinth

Líbí se mi (5) 71%
 
Neutrální (2) 29%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama