Yves Rocher Venice
 

Venice

Značka:

Yves Rocher

Rok:

1986

Složení (neověřené)

  • 06.07.11

Nádherná orientální vůně z produkce Yves Rocher. Velká škoda, že se již řadí mezi vůně minulosti, které se nevyrábí.
Bergamotový úvod, pár hořkých okamžiků … už to je příjemné. Velmi! … vůně se rozlévá, pracuje na kůži, vystupují květiny - jasmín a růže.
Smyslná, jako krev rudá růže, ta především. Neopakovatelná, krásná a sytá … temná!
Základem je santalové dřevo a pižmo. Na nich vše stojí a celá vonná kompozice nese jejich podpis. Pikantnost díky santalu, živočišnost díky pižmu … a konečnou tečku všemu dává náznak zemitosti - dubový mech.
Venise je hřejivá, smyslná, sytá vůně. Možná něco na způsob Samsary. Ano, zcela určitě. Ale Samsara je více o jasmínu. Venise je vůní růže. Nebezpečné růže! Růže s trny, na kterých se ještě leskne kapička čerstvé krve.
Celá tato zkapalněná krása je ukryta v sytě červeném flakonu ve tvaru amuletu, který je sám o sobě velmi povedený.
Já považuji Venise za jednu z nejpovedenějších vůní, jaké jsem kdy cítila. Navíc mi intenzivně připomíná moje dětství, takže můj vztah k ní je velmi těsný … miluji Venise.

Tvář skrýváš pod maskou,
tajemná ženo!
A vábíš mě, dráždíš … … to TY jsi tyrankou!

Ordinérní „dáma“ …
ano, umíš jí být!
A někdy nevinnost sama …ach, škoda slov …
Přesto se ptám … proto snad musíš svou masku mít?

Padnu až na dno a nebudu se kát!
TY šlapeš mi po duši … tyranko!
Což má duše je???!!! Pro Tebe? … jsem Tvá věc … majetek?!

… přesto Tě miluji, tajemná ženo, … tyranko … z Benátek.

Nahlásit
  • 27.01.11

Sytá, hutná, výrazná, lehce uvadající kytice růží ve ztemnělém secesním salóně. Postupně se začal vkrádat benzoin a velmi sladký, až „olejovitý“ santal, který ještě doplnil vanilkový lusk. A jak nemám ráda santal ve vůních, tak tady se mi líbí. Prototyp vysoce elegantní vůně, navíc se skvělou výdrží. Je neuvěřitelné, že pochází z roku 1986 - tipovala bych ji tak o 50 let starší.

Nahlásit
  • 27.12.10

Říkala jsem si, že i kdyby mi nevoněla, tak mám pořád jeden z nejlépe provedených a zabalených flakónů. Ani se mi nechce věřit, že by si Yves Rocher dával takovou práci s balením vůně… No, je to jedním slovem krása… hezky leží na zeleném sametu, s černou bambulkou a místo rozprašovače má nanášecí tyčinku. Je to kouzelné.

Složení samo o sobě je vcelku jednoduché. Začátek patří hořkému bergamotu, ale není to dlouhý začátek a tak výrazný, jak se to často dnes u vůní dělá. Pak se ke slovu dostane růže, krásná, plná červená růže se svojí svěžestí. Když si vezmete plátek růže a rozpůlíte ho, cítíte tu zvláštní vůni, jakou já cítím tady. Není to opět růže á la růžový olejíček.
Ke slovu se dostává santal… sladký, kouřový, dřevitý, tajemný. Vždycky se mi vybaví vůně tyčinek. Někdy ta vůně santalu dovede být pěkně protivná, ale ne tady. Vše je dokonale vyvážené a propracované. Trochu mi ten santal a jasmín připomínají Samsaru, ale Venice je podle mě více tmavá a temná vůně.

Rozhodně to elegantní, smyslná a ženská vůně. Nevím jestli se hodí přímo označení „klasika“, ale rozhodně když ji použijte, budete vonět pěknou, propracovanou a klasikou vůní, ze které číší kvalita.
Jak je to se silage? Když jsem se s ní navoněla, měla jsem dojem, že mě musí cítit lidé na 100 metrů, ale oni to tak nevnímali. Je příjemné, že si vůni mohu dosytosti užít intenzivně a lidé kolem ně neomdlévají.

Nahlásit

Hodnocení parfému Yves Rocher Venice

Líbí se mi (57) 75%
 
Neutrální (13) 17%
 
Nelíbí se (6) 8%

Reklama


Reklama