Musc Nomade

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2008

Složení (ověřené)

rostlinná a syntetická pižma (Muscon, bílá pižma, pižmo z andělikového kořene, ibišek pižmový), tonka, labdanum, bombajské dřevo (druh papyru)

Parfuméři:

Doyen Isabelle

od 1880 Kč
  • 19.07.11

Kdybych důvěrně neznala Muscs Koublai Khan, nejspíš bych byla z Musc Nomade nadšená a chtěla bych ho. A protože Koublai je jedna z mých nejmilejších vůní, nemá Nomade lehkou úlohu. Začátek se mi opravdu nelíbí, cítím labdanum až nepříjemně pronikavé a do něj se přímo zařezávají jakési bylinky. Nastěstí tahle fáze dost rychle pomine a Nomade servíruje pořádné, ničím nerušené pižmo. Což o to, pěkné to je, ale nemá to sílu a už vůbec ne výdrž Koublaie (ačkoli při letmém přičichnutí se mohou jevit až identické). Říkám, že tohle je za hodně peněz málo muziky: síla nic moc, výdrž nic moc, rozleží se hned (na rozdíl od „rozlévajícího se“ Koublaie, který se neustále proměňuje), zespodu na mě občas bafne docela divná hlína a působí na mě dojmem vůně, která se vpije do kůže, což nepovažuji za plus. Tak to je. Musc Nomade je pěkná, ale nestačí.

Nahlásit
  • 12.01.09

Musc Nomade / Pižmový kočovník
V podstatě se jedná o vůni každým coulem smyslnou, ale umírněnou, jemnou, jednoduše krásnou, ale ne strhující. Jemné dřevo je skrz na skrz prošpikované pižmem, které vám prosákne snad až pod kůži a tam se pěkně zabydlí a sžije se s vámi.
Vůně je velmi přirozená a permanentně nositelná, skoro až k neomrzení. Kouzlo spočívá v tom, že je téměř nenápadná, ale vy víte, že tam je a když bude potřeba, tak vás podrží. Netvoří hutný oblak a nepoletuje všude kolem vás, ale jen občas, když to nečekáte, vám zašle voňavou vlnku a ujistí vás, že je stále s vámi a můžete se na ni spolehnout a to zejména u opačného pohlaví. Můj subjektivní dojem dokonce říká, že muži ji vnímají jako intenzivnější. Takovou, která vyloženě láká přijít blíž a s přihmouřenýma očima stát ve vaši těsné blízkosti a jen tiše nasávat. Pokud jde o název, neřekla bych, že je to kočovník (snad dokonce několik dní nemytý). Pokud skutečně ano, tak bývávalo a on už se usadil, je pěkně vymydlený a neodolatelný.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Musc Nomade

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Musc Nomade

Líbí se mi (71) 68%
 
Neutrální (23) 22%
 
Nelíbí se (10) 10%

Hodnocení odbornice

  • 09.01.12

Vůně Musc Nomade od Annick Goutal patří k o něco živočišnějším pižmovým vůním. Je určena pro muže i ženy a název jako by sliboval nějakého drsného nomáda, ale na webu značky se dočtete, že Annick Goutalovou kdysi okouzlily katarské princezny, které si přidávaly do koupele pižmo a růže a ve svých pokojích nechávaly pálit oud. Právě tuto náladu...

číst více

Reklama


Reklama