Privé La Femme Bleue

Značka:

Armani

Rok:

2011

Složení (neověřené)

kosatec, dřevité tóny, vanilka, kakao, kadidlo

Parfuméři:

Majoulier Serge

Kategorie:

květinová, orientální

  • 05.02.12

Armani Privé La Femme Bleue jsem zkoušela celkem s obavami, že ji budu muset mít a co pak budu dělat. 8) Začátek, to je kosatec, který mírně koketuje s mrkví, do Hirisu má nicméně daleko na hony. Postupně ale místo mrkvového akordu kosatce vylézá spíš dřevitý akord, s čokoládou velmi zajímavá kombinace. Hodně originální je snoubení čokolády a kadidla. Oboje tam je, ale kadidlo nedovolí čokoládě přetáhnout žezlo na svou stranu a udělat z La Femme gurmánskou vůni a čokoláda zase výrazně krotí chlad kadidla. Výsledný dojem je zajímavý a elegantní, ale přiznám se, že ne až tak zajímavý, aby mě hnal k tomu, shánět tuto lahůdku za každou cenu.

Nahlásit
  • 11.11.11

Na první dobrou. Žádné ladění nástrojů, čekání na usazení, ohlazení, rozležení … Kosatec stokrát jinak, tentokrát v kombinaci s gurmánskou sladkostí a pochmurnou temnotou kadidla. Kupodivu, žádná čokoládová gurmánština. Různé zdroje čokoládu uvádějí, ale pro mě je schovaná asi až příliš rafinovaně. Místo toho sofistikované tóny, od studených květinových po dřevité a sladce orientální v základu. A to sladké, co měla být čokoláda a není, to jsou přece … ty turecké Loukhoum – barevné sladké kostičky s chutí růžové vody a vanilky a citrusů …)!
La Femme Bleue je sen milovníka kosatce (vlastně, spíš noční můra, vzhledem k ceně a dostupnosti). s citrusy a hrstí fialkových lístků. A jak ten kosatec postupně tmavne, a přitom netěžkne, tak to celé krásně perlí, řetízkuje a nealdehydově bublinkatí. A já chci zastavit čas! Když se pak přidá kadidlo a vanilka, vybaví se mi vroucnost Iris Ganache. Bez bílé čokolády. V tmavěmodrém sametu. U La Femme Bleue není o kvalitě použitých surovin nejmenších pochyb. Haute parfumerie i Prét-à-Porter v jednom. Ještě že po rozvonění je vůně normálnější . „Jenom“ hezká. Jinak by se to snad nedalo přežít…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Armani Privé La Femme Bleue

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Armani Privé La Femme Bleue

Líbí se mi (4) 80%
 
Neutrální (1) 20%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama