N°18

Značka:

Chanel

Rok:

2007

Složení (neověřené)

ibišek pižmový, ovocné tóny

Popis parfému:

Součást kolekce Les Exclusifs, prodávané pouze v buticích Chanel a některých vybraných obchodech.

  • 01.04.12

Jak píše Jerry, po nanesení byla vůně extrémně alkoholová. Čekala jsem podobnost s Fracas, kde také cítím broskvovou vodku, No.18 mi přišla spíše jako regulérní meruňkovice.
Alkohol ustává a cítím sušený ibiškový čaj a mastný krém na ruce. Je to čistá mýdlová vůně s nádechem do ovocna.
Celkový dojem z vůně mám pozitivní, působí na mne čistě, odlehčená ale stále elegantní a typický „chanelovský“ ocásek jí dodává šmrnc.

Nahlásit
  • 25.04.10

Začátek je hodně, ale opravdu hodně, překvapující: broskvová vodka. Je to ale jen specifická tvář ibišku pižmového, která se projevila hned na začátku. Pravda - začátku trochu delšího, protože „vodka“ vytrvala několik minut. Po vyprchání vodky/lihu zůstalo ovoce doplněné velmi jemným pepřovým popraškem. Konec je skoro unisexový - pepřový závoj (už bez ovoce) s trochou jemného bergamotu a ždibečkem hořké citrusové kůry. Vůně je hodně jemná, ale kupodivu dost dlouho drží.

Nahlásit
  • 05.07.09

Jméno je odvozeno od adresy 18 Place Vendome Paris, kde je butik se šperky zn. Coco Chanel. Nosem parfému je Jacques Polge.

Složení jsem nikde nenašla, ale v recenzích se kromě pár zmínek o irisu vyskytuje hlavně slovo „ambrette“ (nebo taky „mošusové semeno“) což souvisí s indickým ibiškem Hibiscus abelmoschus L. (Abelmoschus moschatus). Vonný olej se získává ze semen.

Vůně svírá v krku hodně podobně jako vůně ze suchých plodů Schizandry (česky Klanoprašky). Spíš než iris osobně cítím čerstvé růže. Kosatec jen mírně, rozhodně nemá převahu a hlavně je dlouho schovaný a vykoukne až po „uklidnění“ muškátovo-kořeněného začátku. To ostré suché koření je podobné třeba Un Jardin Apres La Mousson, kde má ostrost na svědomí kardamom, koriandr a pepř. Tohle je jemnější, ženštější >koření<.

Vyčetla jsem, že No. 18 je údajně Polgeho favorit mezi novými Les Exclusifs a že by ho mohl nosit i muž. To souhlasí. Muži, který má rád např. Un Jardin Apres La Mousson nebo Hermessence Poivre Samarcande se určitě bude líbit. Ale spíš mi přijde jako osobitá vůně pro ženu, která netouží splynout s davem.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel N°18

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chanel N°18

Líbí se mi (39) 60%
 
Neutrální (13) 20%
 
Nelíbí se (13) 20%

Reklama


Reklama