Dior Diorissimo
 

Diorissimo

Značka:

Dior

Rok:

1956

Složení (ověřené)

HLAVA: konvalinka, ylang-ylang

SRDCE: amarylka, boronie
ZÁKLAD: jasmín

  • 10.08.16

Tak prý květinová vůně…. Což o to, můj nos je již otrlý, náporu zeleně a ostré až pichlavé svěžesti vstřícný, ale dostat se toto k nějaké skalní nositelce současné naředěné květeny, skončí na jipce!
Na konvalinky jsem si musela chvíli počkat – nejdříve na mne vykoukla taková až žížalí zemitost :mrgreen: (vůně chladné mokré jarní hlíny, pěkně rozryté), potom v souladu s přírodou vyrašily listy (teď to šlo chvíli vážně do mýdlova) … a konečně. Jsou tady a hned vedle nich omamně voní něco dalšího, co znám z jarních zahrad - jasně - šeřík! Vůně se zbavila veškeré ostrosti a neučesanost a přicházejí závany dalších ingrediencí – něco mírně sladkého i dřevitého (ylang a santal?), po syrovém zemitém chladu už ani památky. Nedere se do prostoru, vnímám ji lehce kolem sebe (pravda, pouze jsem šetrně ťupla na zápěstí). Spíše než květinovou bych ji nazvala elegantní (a nositelnou) chypre.

Nahlásit
  • 05.02.14

Po nanesení jsem měla problém poznat, že se jedná o vůni; nějaká umělotina, ale ne ostrá. Zhruba za 10 až 15 minut se to rozvonělo konvalinkově, a to pořádně. Ne jen jeden stonek s pár květy, ale důkladná kytice. Konvalinky se radovaly další hodinu. Poté nastala změna k horšímu. Nevím jestli díky tomu, že jsem si myla ruce nebo se tak vůně vyvíjela. Přišlo mi, že cítím něco jako chlór kombinovaný fekáliemi a vším pořád prostupovaly konvalinky. Po dvou hodinách konvalinky začaly „odpadat“, smrad zůstal. Místy jsem měla pocit, že cítím gumu. Kdyby vydržely konvalinky beze změny i nadále, určitě bych neváhala a Diorissimo bych si pořídila. Takto neprahnu ani po vzorečku.

Nahlásit
  • 12.09.09

Chris, potkalo mne něco obdobného. Já Diorissimo v současné verzi vlastním a to již dost dlouho. Vůně se mi zpočátku velice moc líbila, posléze ale jak začaly přibývat další a další parfémy a začala jsem poznávat i jiné, najednou šlo Diorissimo stranou, uvědomila jsem si že z něj cítím jakoby ostrost a umělotinu. Vždy po čase jsem se k němu zkoušela vracet ale počáteční okouzlení se již nedostavilo.
Před nedávnem se mi dostala do rukou miniatura vintage v provedení edp, ten rozdíl byl v okamžiku jasný. Žádná ostrost, žádná umělotina, jenom silný náraz konvalinek a vůně se potom již dále rozvíjela do jasmínového tónu, pro mne to byl hlavně koncert konvalinky, jasmínu a posečené trávy v hebkém, kulatém, plném provedení.....
Plně souhlasím s tím, že než takhle zprznit originál nádhernou vůni, raději ji vypustit z repertoáru

Nahlásit

Hodnocení parfému Dior Diorissimo

Líbí se mi (66) 57%
 
Neutrální (27) 23%
 
Nelíbí se (23) 20%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Diorissimo byl poslední, který mi ještě chyběl do Diorovy klasické sbírky - spolu s Diorellou a Dioressencí. Teoretická průprava mě připravila na jemnou květinovou vůni a tím pádem jsem se dočkala po nastříkání na ruku nepříjemného překvapení. Diorissimo intenzivně páchlo jako čerstvě namíchané dvousložkové lepidlo a v tom šoku jsem v něm ty...

číst více

Reklama


Reklama