Miss Dior

Značka:

Dior

Rok:

1947

Složení (ověřené)

HLAVA: šalvěj, gardénie, galbanum
SRDCE: růže, nerali, jasmín

ZÁKLAD: větvičník, pačuli, labdanum

Parfuméři:

Carles Jean, Vacher Paul

Kategorie:

chypre

od 1452 Kč
od 1699 Kč
  • 25.02.15

Miss Dior mi symbolizuje vůni staré dobré Evropy.
Původní, klasicky elegantní, krásný flakon z pískovaného skla s reliéfem kohoutí stopy se zlatavým parfémem, vystihuje dobře ducha vůně.
Ve vintage verzi cítím ta zmiňovaná vlhká dřeva (i vlhké květinové záhonky) - teplé jaro po dešti. A cítím taky vůni starých (čistých samozřejmě) knih, ta nádherná vůně papíru a celé vazby. Je taková něžnější a romantičtější, oproti dospěle elegantní novější verzi.
Novější vydání voní po pryskyřičně hořkém galbanu a labdanu, jemném neroli, spoustě narcisů, troše santalu a pačuli. Neskutečně elegantní a křehce pudrová vůně klasického květinového mýdla. Jakoby suše pískovcově dusivá. Vzpomínka na procházky zámeckou zahradou v Dobříši - teplo, slunce, pískovcové sochy a zábradlí, keře buxusů a kolem rozkvetlé záhony narcisů, plus intenzivní mýdlo de luxe.

Nahlásit
  • 09.10.12

Stačí pár vteřin a ocitneme se v lese. Cítím jehličí, pryskyřici a dřevo a skoro i mech pod nohama. Do tak jemného flakónku bych něco takového neřekla. Jasmín i růže ve složení mi úplně unikly, celou dobu je dominantní pryskyřice s nepatrným náznakem hořkosti ve spodním tónu. Po cukru ani stopa, tohle je les v plném rozpuku, když po krátké přeháňce vysvitlo sluníčko. Nevím, jestli Miss Dior zrovna esencí „vytříbené ženskosti“, jak ji charakterizoval její tvůrce, ale je to krásná vůně, pohodová, vyrovnaná a uklidňující.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior Miss Dior

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior Miss Dior

Líbí se mi (105) 72%
 
Neutrální (25) 17%
 
Nelíbí se (15) 10%

Hodnocení odbornice

  • 30.09.07

Miss Dior je jeden z proslulých klasických parfémů, nadčasová chyprová elegance. Christian Dior ji popisuje takto: ‚Tento parfém jsem vytvořil, abych každou ženu zahalil do vytříbené ženskosti, jako kdyby se z flakónu jeden za druhým vynořovaly všechny mé modely.‘ Miss Dior je podpis, poznávací znamení velkého návrháře. Vznikla v roce 1947 a...

číst více

Reklama


Reklama