Une Fleur de Cassie

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2000

Složení (ověřené)

absolutní akácie (Acacia farnesiana), absolutní mimóza, absolutní jasmín, absolutní růže, karafiát, vanilka, santalové dřevo

Parfuméři:

Ropion Dominique

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 6140 Kč
  • 19.03.13

Další mistrovský kousek pana Ropiona, tentokrát se točí kolem mimózy, kterou jsem si zamilovala ve Farnesianě. Ale pozor s Une Fleur de Cassie to nebylo ani zdaleka tak jednoduché, je to totiž znovu velká dáma s pořádným temperamentem (podobně jako Portrait of a Lady). Nesnaží se vám zálíbit napoprvé a hned na přivítanou vám to dá znát pořádnou dávkou svěže nahořklé zeleně, květinově pikantního karafiátu, špetky kmínu a lehce živočišného jasmínu.

Potom se zpoza mlhy jiskřících aldehydů vynoří „pudrová“ mimóza, trochu podobná té z Farnesiany, ale oproti ní je doplněná o skvostný temně fialový rtěnkový akord, medově nasládlou růži a noir „semišový“ podtón.

Když všechny tyto ozdoby časem opadnou, zůstává jen lehounká pudrovost mimózy s dvěma až třemi zrnky vanilky na dřevitém podkladu z „kouřového“ santalu a lehce drhnoucího cedru. V této fázi se blíží Farnesianě asi nejvíc, pořád je však ve srovnání s ní méně sladká a víc suchá a především: stále nesmírně podmanivá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Frederic Malle Une Fleur de Cassie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Frederic Malle Une Fleur de Cassie

Líbí se mi (32) 68%
 
Neutrální (12) 26%
 
Nelíbí se (3) 6%

Reklama


Reklama