Grès Cabotine
 

Cabotine

Značka:

Grès

Rok:

1990

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, zázvor, ylang-ylang

SRDCE: květ kahili zázvoru, planý hyacint, tuberóza

ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, pižmo

Popis parfému:

Vůně kahili zázvoru - 'zázvorové lilie' - byla získána pomocí čichové kamery. Rostlina kvete jen krátce a získat vonný olej klasickou metodou je nemožné.

Kategorie:

květinově zelená

  • 04.04.12

Vůně čerstvě vypraných a ještě mokrých prostěradel rozložených na rozkvetlé louce.....bohužel po pár minutách přišla smrt udušením v dlouho nevětraném přeplněném květinářství. Až po značně dlouhé době se vrátila zpět do podoby květinového mýdélka. Jak jsem ovšem zcela náhodně zjistila, je úplně ideální ji stříkat přímo na oblečení - fáze „květinářství“ se eliminovala na minimum a zůstala jen vůně čerstvě vypraného prádla. Ale překvapila mě dlouhá výdrž - myslela jsem, že to bude spíš polívačka…

Nahlásit
  • 21.01.12

Mám radost, že jsme stejně staré a tím naše sympatie skončily. Cítím bílé mýdlo, čisté prádlo..Na můj vkus je moc ostrá a „bílá“ až bije do očí. Přítel otevírá okno dokořán a vyhazuje mě z pracovny. Myslela jsem, že by šla do toho prádla… No asi ani to ne.

Nahlásit
  • 20.12.11

Už podle flakónku láska na první pohled a tušení, že to s ní nakonec bude prima. Pan Oakes mě ve své knize zcela donavnadil - vůně je jen o kousek starší než já, musela jsem ji mít.
Nejdříve zázvorová facka, je to opravdu silné, ale brzy to přejde, přichází zelená luční čistota s trochou prádla, celé trochu „protepleno“, resp. zahřáto čímsi. Oakes by řekl smyslným mošusem, možná se mýlím.
Cabotine vskutku evokuje představu zahrady po dešti - orosené hutné tulipány a hyacinty, zvedající se pára, k tomu nějaké šatečky do zelena..

Nahlásit
  • 21.02.10

Vyprané prádlo to vystihuje - tak voní v chladu a na oblečení, ale na teplé kůži se umí rozvonět. Ve výsledku však většinou dojde na to prádlo - aspoň u mne. Jinak je velmi intenzivní a drží a drží…

Nahlásit
  • 25.04.09

TAJEMNÝ SAD:…časné jaro, zelená barva v svých nejkrásnějších fázích zrání, světlounce zelené, ještě dětské prstíky lístků ve větvích starého ovocného sadu, ležérně neučesané hráškově zelené čupřiny keřů-(„puberťáků)“, ladná smaragdová zeleň koberců trávy,učesané, dospělé, právě si zkoušející nový vzor šatů z jabloňových a hrušňových okvětních plátků…všudyp­řítomný jarní větřík se zamotal mezi sněhově bílé zvonečky hyacintů v hloubi sadu, marně se v nich zmítá, samolibé hyacinty se jen tím více rozvoní a ten teplý proužek vůně právě dorazil k břehům potůčku na kraji sadu…zřejmě probudil malé bílé vodní lilie, každopádně zvedly průsvitné hlavičky ze svých křehkých šťavnatých zelených polštářků, ukrytých ve stínu břehu, a poslaly hyacintům chladně bílou říznou odpověď, nerušit, prosím!!! Jarní slunce si zatím jen tak pohráválo se všemi kapkami rosy v zeleném koberci sadu, teď se ale vyšplhalo až na sedmý schůdek své blankytné cesty a horkými prstíky rázně všechny rosné korálky setřáslo, tu a tam pohladilo kůru jabloní a pak už rozverně pospíchalo dál…zůstala po něm jen lehoučká stopa tušené vůně mízy, proudící ve dřevě ovocných stromů…

Nahlásit
  • 01.10.07

Podle pana Oakese bych na tu vůni měla zapomenout, protože mi je přes pětadvacet.Ale když už jsem si jí koupila, tak jsem jí taky vyzkoušela. Podle mínění mého, literaturou neovlivněného, syna byla hezká a slušela mi. Zkoušela jsem jí za vlahého, lehce zamračeného podvečeru, chvíli po dešti. V prvním závanu jsem cítila jiskřivou vůni zázvorové (?) lilie, prostě zázvor s limetkou a trochou tuberozy. Asi po hodině začala převažovat tuberoza a santalové dřevo. Pozdě večer jsem stále cítila jemnou sladkou vůni santalu a tuberozy, ale zázvor sem tam probleskoval.
Příjemná vůně na jaro a ne příliš horké léto. Zvlášť se mi líbila při povalování se v zahradním lehátku v zelených gázových šatech.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Grès Cabotine

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Grès Cabotine

Líbí se mi (106) 43%
 
Neutrální (72) 29%
 
Nelíbí se (67) 27%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Cabotine byla po Folie Douce a Cabaretu třetí vůní od Grés, kterou jsem otestovala. Protože Folie Douce se mi přímo nelíbila a Cabaret byl tak originální, až už snad ani nebyl hezký, moc jsem toho od Cabotine neočekávala. Nakonec mě - připravte se, následuje klišé - příjemně překvapila. Kdybych si měla z otestované trojice jednu vůni vybrat,...

číst více

Reklama


Reklama