Guerlain 180 Ans de Création
 

180 Ans de Création

Značka:

Guerlain

Rok:

2009

Složení (ověřené)

grep, bergamot, růžový pepř, jasmín, pomerančový květ, vetiver, tonka bean, pižmo, ambra, vanilka

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 17.05.09

Dnes budu opravdu troufalá a dovolím si napsat recenzi na „domeničinu 180 Ans“…

Je to opravdu něco speciálního. Říkala jsem si, jak to asi tak mohou udělat, aby obsáhli všechny ty slavné pecky, ale musím uznat, že se to zdařilo.

Začátek je trochu citrusový, asi jako Shalimar a i stejně zakouřený. Pak je to jak psala domenica - Shalimar tvoří jakýsi podkres - ale už bez citrusů, není nikterak výrazný, je cítit, ale zároveň nechává dostatek prostoru dalším „dámám“. Je to jak módní přehlídka - jedna přijde, předvede se, počká na další, chvíli - ale jen malou chvíli- tam postojí spolu a pak zůstává jen ta novější… Vystopovat se dá L´Heure Bleu, Vol de Nuit, Attrape - Coeur a rozhodně Bois d´Arménie… Na mě zůstává nejdéle ve fázi Bois d ´Arménie, ale je to ženštější Bois… shalimarovský Bois… s krásnou jemnou ambrou.

Nádherná vůně s famózní výdrží, ten, komu ji Guerlain nadělil, získal poklad. :-)

Nahlásit
  • 24.03.09

Neobyčejný název pro neobyčejnou vůni. Vůni, kterou vytvořil Jean Paul Guerlain (tvůrce takových pokladů jako Samsara, Nahéma, Chamade, Philtre d´Amour, Plus Que Jamais, Metalys …) aby vzdal hold parfemářství a aby nás provedl historií vůní firmy od počátků, až po současnost. Je to vůbec možné? Bylo jasné, že vůně bude obsahovat typický akord Guerlinade(iris, tonka, pižmo, ambra, vanilka), ale co dál?
Je to neuvěřitelné, ale ve vůni je opravdu „všechno“ (ovšem aniž by byla příliš opulentní). Jedna za druhou, defilují před námi L´Heure Bleue, Vol de Nuit, Shalimar (verze č. parfém), Guet Apens/Attrape Coeur, Bois d´Arménie, Cuir Beluga… Objevují se, chvilku postojí, pak mizí, splývají ..... Nejdéle a vlastně téměř po celou dobu, více či méně intenzivně, se zdrží Shalimar s neodolatelnou kombinací bergamotu s vanilkou, a pak smyslná, sametová ambra, jak ji známe z Guet Apens/Attrape Coeur
Vůně má lehce pudrovo-vanilkový, hořko-sladký a orientální nádech. Intenzita je velmi příjemná, o výdrži nemluvě – 2 krátké střiky zaručí mnohahodinový zážitek.
180 Ans de Créations 1828-2008 je limitka a není určena pro přímý prodej. Ta vůně je ale tak povedená, že si neumím představit, že by jen tak zmizela v propadlišti parfémových dějin. Četla jsem názor jedné parfémové blogerky, že by si uměla představit, že za nějaký čas se vůně objeví (třeba pod jiným názvem) v řade Les Parisiennes. V to doufám! Prože jinak by byla té krásy škoda!

180 Ans de Créations 1828-2008, EdP
Složení: grep, bergamot, růžový pepř, jasmín, pomerančový květ, vetivér, tonka bean, pižmo, ambra a vanilka.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain 180 Ans de Création

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain 180 Ans de Création

Líbí se mi (26) 81%
 
Neutrální (6) 19%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama