Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa

Značka:

Guerlain

Rok:

2009

Složení (ověřené)

tiaré, mimóza, citronová kůra, červený pepř, pižmo, vanilka

Kategorie:

květinově ovocná

  • 16.03.14

Přechod mezi ovocnou a květinovou vůní. Ideální střed mezi „svěží“ a „květinověslad­koomamná“ Jako všechny Allegorie vyznívá zcela přírodně a přirozeně - aromaterapie. Jarní vůně. Po nástřiku cítím kandovanou v citrónovou kůru smíchanou se sytými (ale nijak omamnými, prostě příjemnými)květy. Příjemná, energetizujicí a přitom neobtěžující vůně. Překvapil mne dryout - nasekaná tráva, koření (zázvor?), citrón a květy v pozadí … velice příjemné.

Nahlásit
  • 31.05.12

Léto nám klepe na dveře (co se týče teplot, klepe už od konce března) a tak by to chtělo něco letního… Guerlain tvoří každý rok vůně v řadě Aqua Allegoria, některé více, některé méně povedené. Bývají vesměs svěžejšího typu, ale nepředstavujte si tuctové svěženky. Aqua Allegorie jsou důkazem toho, že svěží vůně se dá udělat kvalitně na tisíc a jeden způsob.

… jako když se v horkém létě napijete vychlazeného studeného čaje s citrónem… není to ovšem vůně čaje, spíš ten svěží pocit. Skutečně je to „tiaré a mimóza“… Vůně květin, svěží a sladká zároveň, zakápnutá lehce citrónem… žlutá, plná, šťavnatá, ale ne omamující. Počátek je skutečně maximálně příjemný.
V další fázi se dostává ke slovu pepř… suchý a jemně drsný dojem trochu kontrastuje se šmrncovním začátkem. Za sebe jsem ráda, že v této fázi vůně dlouho nezůstane.
Přidává se velmi pižmový a lehce vanilkový závěr, ve kterém ještě ucítíte květiny, ale jakoby usínající… Květiny usínají a vy se probouzíte… Jako letní láska a vůně sluncem opáleného těla se směsí krému na opalování.

Je příjemná, nápaditá, poměrně dlouho držící a rozvíjející se.

Nahlásit
  • 07.04.12

Trochu sklamanie… najskôr sa prihlásila vôňa citrónovej šťavy, do nej sa o minútu hodilo pár bielych kvietkov s nahorklou chuťou. Po10tich minútach necítim vôbec nič.

Nahlásit
  • 02.06.10

Hledáte ideální vůni na jaro? Zde je - a stačí opravdu málo - kombinace kytek, slaboučkého citrusu a uměřené, nepříliš sladké vanilky. A je z toho opravdu překrásná vůně - vysloveně zářivá, veselá a skotačivá, přesto ale zůstává lehká, jemná a elegantní. Vůně nabitá energií, která zažene jarní únavu bičem. Jak jednoduché, milý Watsone. Typově mi hodně připomíná Champs Elysées (možná díky společné mimoze a vanilce).

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa

Líbí se mi (141) 69%
 
Neutrální (48) 24%
 
Nelíbí se (14) 7%

Hodnocení odbornice

  • 28.04.09

Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa se představila v záplavě žlutobílých kvítků. Mimóza je žlutá, tiaré neboli tahitská gardénie (Gardenia taitensis) má bílé květy podobné spíš velkému jasmínu než ‚naší‘ gardénii. V reklamě je ale flakon Tiaré-Mimosy obklopený žlutobílými květy plumérie, jiné omamně vonící tropické rostliny. Ve složení žádná plumérie...

číst více

Reklama


Reklama