Guerlain Aroma Allegoria Exaltant
 

Aroma Allegoria Exaltant

Značka:

Guerlain

Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, cypřiš, hořký pomeranč, skořice

SRDCE: atlaský cedr, neroli, kardamom, koriandr
ZÁKLAD: vanilka, tonka, pepř, santalové dřevo

  • 30.10.11

První kořeněná vůně, která mě totálně dostala - krásná zahřívací kombinace koření(hřebíček, skořice,pepř, koriandr) s cypřišem, to vše doplněno slaboučkou vanilkou v takové zvláštní nesladké podobě. A dlouho drží. Bohužel je už naprosto nesehnatelná… ovšem není třeba zoufat a rvát si vlasový porost - Idole od Lubina ji může důstojně zastoupit…

Nahlásit
  • 18.02.09

No konečně!
Konečně, protože o vůni už dlouho vím a podle složení a recenzí mě láká. Navíc znám její dvě sestry – Apaisant a Vitalisant.
Nedokážu pochopit, proč takhle krásné tři vůně (Aromaparfums) zůstávjí tak trochu stranou. Nejsou nikde moc vidět, mluví se o nich málo – ale když už, tak spíš v superlativech.
Takže Exaltant. Psala jsem několikrát, že mi trochu vadí, když poznám novou vůni, která je podobná jiné vůni, kterou už znám. Tím spíš, pokud mám tu původní vůni ráda. Exaltant je podobná Féminité du Bois. Kupodivu, tentokrát mi to nevadí. Naopak, baví mě hledat podobnosti a rozdílnosti …
Exaltant je orientálně dřevitá vůně s nadprůměrnou výdrží. Dopřává požitek nositelce, ale ani okolí nepřijde zkrátka. Hořko-sladký úvod přechází do uklidňující a zároveň vzrušující dřevito-kořeněné a lehce vanilkové fáze a ta trvá a trvá … :-))

Srovnání pro zajímavost:

Exaltant, EdP (Guerlain, Aroma A.):
bergamot, cypřiš, hořký pomeranč, skořice,
atlaský cedr, neroli, kardamom, koriandr,
vanilka, tonka, pepř, santal,

Feminitè du Bois (Shiseido):
zázvor, skořice, hřebíček, švestka, broskev, pomerančový květ, fialka,
cedr, santal, vanilka, benzoin,

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Aroma Allegoria Exaltant

Líbí se mi (27) 75%
 
Neutrální (4) 11%
 
Nelíbí se (5) 14%

Reklama


Reklama