Guerlain Cruel Gardénia
 

Cruel Gardénia

Značka:

Guerlain

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: damašská růže, broskev, neroli
SRDCE: gardénie, fialka, ylang-ylang, bílé pižmo
ZÁKLAD: tonka, vanilka, santalové dřevo

Popis parfému:

řada L 'Art et la Matière

Kategorie:

květinová

  • 15.02.14

To, že je Cruel Gardenia krásná květinovka, vím ze vzorku už hodně dlouho. Ale pořádným nástřikem jsem ji testovala až dnes; prožila jsem s ní celý den. A nutno dodat, že díky ní to byl den moc příjemný. Mně květinové vůně nic neříkají, většinou mě ubíjí a nemůžu s nimi „žít“, ale Cruel Gardenia je, navzdory svému názvu, jiná. Rozhodně není jednotvárná. Každá fáze se mi líbí. Působí velmi čistě, nevtírá se, ale ani vás neunudí. Zdá se být velmi něžná a kultivovaná, ale zase ne úplně naivní ve stylu hodná-až-blbá. Své místo v kolekci L'Art et la Matière si zaslouží.

Nahlásit
  • 14.11.13

Omamná, svůdná, neodolatelná, prostě láska na první přivonění. Místo slova krutá, bych řekla že je to krásná gardenie. Omámila mě vůně neroli, růže, ylang-ylangu s jemným dotykem vanilky. Vůně je krémová, zapudrovaná, má perfektní výdrž. Na oblečení až několik dní.

Nahlásit
  • 20.02.12

V prvej chvíli bielokvetinová sladkosť, z ktorej sa vylupnú vlhké huby. Našťastie rýchlo zase zalezú. Objaví sa čosi teplo korenisté – pižmo nevesty ešte pred umytím? Nie špinavé, len také… telesné, dôverné. Nie je to sexy, je to tak podprahovo vzrušujúce. Nad tým ako biely závoj poletujú kvety. Ako citlivka, ktorá vlastne gardéniu už zo tisíckrát znenávidela, hoci na počiatku bola takmer hysterická láska, tento biely kvet cítim. Je tam, jednoznačne. Ale tróni kdesi v podzemí, zapadaný vrstvou pižma a prekrytý inou bielou flórou. Vôňa jemne sladne a nežnie. Nevesta nie je asi taká nevinná, ako sa tvári. No keď je už v outfite, preštiknutá v páse, stiahnutá v korzete, celkom sa zžije s tým kostýmom nevinnosti.
Z malej potvorky sa stane dobrá žena. Sladkastá, teplá, telová, zútulňuje domov a na sny slobodnej panny si už vlastne ani nespomenie.

Nahlásit
  • 21.01.11

Zkazky o žampionech naprosto nelhaly a možná mě měly varovat ještě důrazněji. Na zápěstí se mi pomnožily houby a odcházely jen velmi neochotně. Pokud se od nich odabstrahuju, hned po ocáknutí na mě udělalo velký dojem neroli, které vůni okamžitě zařadilo do vyššího ranku extra čistoty. Jak neroli slábne, dostávají se ke slovu kytičky bílé a vanilka obecná. Je krémová, ale ne hutná, je vanilková, ale ne sladká, je to pěkná gardénie. Název krutá bych jí nedala ani náhodou. Když jsem ještě neznala Mahoru, měla jsem za to, že takhle nějak bude vonět, v mých představách naplňovala obsah slova „máslová“. Cruel Gardenia je krásně máslová, je navýsost příjemná, žádný bolehlav, baví mě moc, ale dovedu si představit, že by mě brzy omrzela.

Nahlásit
  • 18.01.11

Bílý vzdušný nesladký vanilkový krém.

Nahlásit
  • 09.12.08

Pěkná květinovka se spíše nesladkým krémovým základem. Hebká, příjemná, má v sobě jistou eleganci staých Guerlainů, ale… Je to jen můj pocit nebo tam zapomněli dát gardénii? Krutou gardénii bych si tedy představovala jinak, tohle jsou spíš květiny bílé obecné.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Cruel Gardénia

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Cruel Gardénia

Líbí se mi (71) 67%
 
Neutrální (24) 23%
 
Nelíbí se (11) 10%

Reklama


Reklama