Eau de Shalimar

Značka:

Guerlain

Rok:

2008

Složení (ověřené)

citrusové tóny, vanilka, růže, jasmín, kosatec

Kategorie:

orientální

od 990 Kč
  • 28.07.15

Citronáda, kterou se můžu zlít v horkých dnech do sytosti. Do džbánu perlivé vody barman vymačkal štědrou porci citrónů i s dužninou a peckami a naházel tam hrst koleček citrónu i s kůrou. S cukrem nešetřil, přihodil tam ještě vanilkový a v citronádě vymáchal větvičku meduňky. Pak džbán postavil vedle dohořívajícího ohníčku s doutnajícími poleny, takže citronáda zteplala, ale pořád je osvěžující a tak dobrá…

Nahlásit
  • 25.06.15

tato vůně je jedinečná…jako vanilkové rohlíčky..ale žádná plastelinová vanilka, ale opravdová vanilka…a výdrž je úžasná…kolegyně v práci jí používá a když ráno přicházím do kanceláře, tak už na chodbě vím, že kolegyně je v práci :-) úžasná…

Nahlásit
  • 13.08.14

Spousta žlutých a zelených citrusů, bergamot, kadidlo. Něžně pocukrováno vanilkovým cukrem.
Nádherná vůně, pro mě nepříliš sladká. Letní osvěžení bez špetky sladkého ovoce a dalších květinových atributů.

Připomíná mi labyrint italských křivolakých uliček a zákoutí, kam slunko tolik neútočí a kde je i v parném létě příjemný chládek. Studená dlažba a stářím zašlé zdi doprovází odér zatuchliny a vůně kadidelnice. Kol dokola středověké hradby s parkány, planě rostoucí citrusy a vlahý vzduch od moře.......jak strohé a staré a přitom tak vznešené a dechberoucí!

Nahlásit
  • 29.11.13

První dojem, to je citronáda, svěží, ale silná. Narozdíl od klasického Shalimaru necítím kouř ani gumu. Po úvodní fázi nastupuje shalimarovská vanilka. Celkově bych Eau de Shalimar přirovnala ke skoku z citronovníku do mísy vanilkových rohlíčků. Tohle spojení citrusové svěžesti a sladkosti je neobvyklé, ale funguje dobře. Kvalitně provedená odnož.

Nahlásit
  • 02.01.11

Odnože obecně nemám příliš v lásce. Kolem a kolem vzato však musím konstatovat, že pokud je v té odnoži pudrový tón, pak je obecně docela dobře přijímána (např. Hypnôse Senses, No. 5 Eau Premiere). Eau de Shalimar rozhodně patří mezi ně a důkazem toho je, že je tato vůně často balena do limitních flakónů.

Počátek, to je pocukrovaný citrón… no, nic moc, ale je to Shalimar, tak to tolerujeme… naštěstí ten svěží začátek není moc dlouhý a hned se ukáže krásná a tradiční vanilka… a do toho pudrové tóny, jsou patrné velmi brzy. Jak krásné…
Jasmín, ten bych tam tedy nehledala, zato kosatec tam patrný je a jak je jeho zvykem, dává vůni určitý punc zajímavosti a originality. Výdrž je velmi, velmi dlouhá a silage taky. Pěkná, propracovaná… Kvalitní.

Touhle odnoží se podařilo nejen vytvořit odlehčenou verzi původního Shalimaru, který se může části dnešního trhu jevit poněkud těžký, ale také samostatnou vůni s pudrovými tóny.

Nahlásit
  • 11.07.10

Pro někoho líbivější a nositelnější varianta klasického Shalimaru. Již samotné „Eau“ v názvu značí jakým směrem se bude vůně ubírat. Ne jinak tomu je i u Eau de Shalimar …
Začátek je rozzářený záplavou slunce ukrytou ve žluťoučkých, nádherně zralých citrusech. Plátky citronu, které jsou rozloženy na bělostném talířku a na nichž se rozpouští tenká vrstva cukru … sladkost drží kyselost citronů v patřičných mezích a ta po čase vzdá svou snahu prodrat se napovrch. Zesládne, vymizí … zůstane jen nepatrná stopa, příchuť nebo snad pouhá vzpomínka.
V celé své něžné kráse vykoukne vanilka. Hladká, nevinná, rozlije se jako přívalová vlna rozkoše. Vždy znovu mě ohromí svou dokonalostí.
Ale je tak nevinná jak se zpočátku tváří? … kdepak! Nevinnost se mění v rafinovanost. Kdy? Kdy přichází ten okamžik? … stále! Je to jako vír dojmů a emocí … je nevinná … něžná … tajemná … rafinovaná … hříšná. I temnota je zde skrytá, velmi dobře skrytá, ale přítomná. Nebyl by to Shalimar ( byť pouze „Eau“ ), kdyby i zde nebylo trochu toho „kouřova“. A to je to jeho tajemství, ta správná špička, která mu vdechuje svou jedinečnost. Čím je pro mne Eau de Shalimar? … naprosto dokonalou, zkapalněnou extází.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Eau de Shalimar

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Eau de Shalimar

Líbí se mi (337) 88%
 
Neutrální (38) 10%
 
Nelíbí se (10) 3%

Hodnocení odbornice

  • 16.04.08

Klasický Shalimar seženete v různých koncentracích (od eau de cologne po parfum), a pokud si mezi nimi nenajdete tu svoji, můžete začít zkoušet jeho odnože - Shalimar Light, Shalimar Light Eau Légère a nově Eau de Shalimar. Shalimar Light jsem zatím nezkoušela, ale údajně by měl být vanilkovější a stravitelnější pro ženy, kterým Shalimar...

číst více

Reklama


Reklama