Chypre Fatal

Značka:

Guerlain

Rok:

2008

Složení (neověřené)

růže, pačuli, vanilka, bílá broskev

Popis parfému:

řada Les Elixirs Charnels

Parfuméři:

Delacourte Sylvaine, Nagel Christine

Kategorie:

chyprově květinová

  • 19.10.14

Chypre Fatal, ty moje dechberoucí krásko letních dnů.
Jsem ráda, že jsi. :-)

Někdo o tobě říká, že nejsi chypré, a už vůbec ne fatální (osudová). Tak pro mě tedy rozhodně ano!

Chypre Fatal to je chyprový koncert s ovocnou variací.
V tomto případě bílou broskví (doughnut) přímo utrženou ze stromu a přirozeně nastupující hned zezačátku. Není přeslazená a má výbornou chuť!
K ní se přidávají růže. Jsou to moje oblíbené v lila barvě. Sem a tam se objevuje i bílé poupě.
Na návštěvu se dostavila tajemná ambra, díky které má celá kompozice puls a vytváří jakési erotično kolem DOTYČNÉ. V tuto chvíli začne nastupovat dospělá vanilka pro dokonalou krémovost a hebkost vůně. Vše uzavírá pačuli.

Zvláštní. Složky jakoby přicházely jednotlivě, ale stejně tak vůně působí lineárně. Vše nastoupí jakoby naráz a Chypre Fatal ukáže svoji sílu v jedinečnosti spojení. Budete s ní zdravě sebevědomé a krásné! :-)

Tuhle vůni musíte zkusit na vlastní kůži. Buď Vás nadchne a zamilujete se anebo ji odložíte jako nepotřebnou. Nebude pro každého.

V čím větším horku ji aplikujete, obláček bude jasnější, avšak přeci ne otravný.
Bude dokonalá ve všech obdobích, a hlavně ji oceníte večer. Drží velmi dlouho, a to především v čerstvě umýtých vlasech.

Chypre Fatal je jako polibek krásné ženy. Nikoho nenechá chladným.....
 http://www.youtube.com/watch?…

Nahlásit
  • 20.02.12

Po vůni Memoir od Amouage mohu Chypre Fatal s klidným svědomí zařadit do škatulky - „chypré, co snesu“. A kdyby pouze „snesu“, dokonce se mi líbí!
Tato vonná kompozice na mě působí, jako by byla stvořena s neuvěřitelnou lehkostí v téměř až tanečním rytmu. Je jemná a lehká jako saténová košilka a snad i ten lesk podobný odleskům saténu je možné si v podvědomí představit. Ano, Chypre Fatal se „leskne“.
Po nanesení se v prvotních tónech rozlilo po mé pokožce šťavnatě broskvové aroma. Nezaměnitelné, snadno uchopitelné smysly, ovšem v Chypre Fatal zakomponované s luxusní decentností. Takže žádná hustá šťáva prýštící z přezrálé broskve, která by mě stikla v lepkavém objetí. Pouze neskutečně příjemné nuance aroma zralých broskví, evokujících, pro ten okamžik, v mé mysli temně oranžovou barvu. Trochu mě mrzí, že tento broskový optimismus netrvá déle …
… postupně se vytrácí a vůně se ještě více dostává do roviny pastelových odstínů. Nyní však je oranžová vystřídána jemňoučkou lila, což mi příliš nekoresponduje s růží, kterou lze při troše soustředění vnímat. Pachatelem bude asi slušná porce vanilky, hutné, ale pro můj nos prachové a suché vanilky, jež se z těžkých oblak sladkosti sype na záhon rozvitých růží.
A co nás čeká nakonec? Malinko hříšnosti naroubované do květu nevinnosti? Asi něco na ten způsob, díky pačuli. Chypre Fatal se tváří jako hebká fialková mazlivka, ale pod maskou cudnosti vystrkuje růžky roztoužená kočka. Líně se protáhne na barové stoličce a přestože sedí sama, v její fantazii se odehrává scénář, jehož autorem je živočišná touha … občas usrkne ze své sklenky, opět se sotva znatelně protáhne v zádech a z každého téměř nepostřehnutelného záchvěvu jejího těla vyzařuje jediné … sensualidad.

Chypre Fatal je krásná, luxusní, trošku hříšná vůně v jejímž srdci se skrývá zranitelnost ženské duše. Svou decentní suchou sladkostí splývá s mojí pokožkou, doslova k ní přilne a drží … velmi velmi dlouho.

Nahlásit
  • 14.05.09

Tato vůně mne zatím uvádí do velkých rozpaků. Třetí den zkouším a stále váhám zda dát palec nahoru nebo dolů. Neutrál to také rozhodně není, zkrátka tako vůně si se mnou vyloženě hraje a špásuje. Správně by se mi líbit neměla, je poměrně hodně sladká, krémová, já cítím hlavně růži ale sladkou růži, sladkou růži propojenou s pačuli tak, že tvoří silný krémový základ ale jako podtón je tam chypré (to já miluji), ovšem je zastoupeno pouze jako slabý, velice spodní tón…vůně drží obdivuhodně dlouho

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Chypre Fatal

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Chypre Fatal

Líbí se mi (93) 73%
 
Neutrální (25) 20%
 
Nelíbí se (10) 8%

Reklama


Reklama