Guerlain Guet-Apens
 

Guet-Apens

Značka:

Guerlain

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: růže, jasmín, tuberóza

SRDCE: broskev
ZÁKLAD: vanilka, kosateckůže

Kategorie:

květinová

  • 07.07.10

První, co mi po přičichnutí blesklo hlavou, byla L´Heure Bleue (čistý parfém). A nejenom moje oči nelžou, nelžou ani moje čichové buňky, protože styčných bodů ve složení opravdu pár je. Netrvalo dlouho a Attrape se vydala svojí vlastní cestou - lehkým santalem dlážděnou a jemnou jelenicí leštěnou.

Nahlásit
  • 15.03.10

Fialová, temná a hluboká … zážitek stejně intenzivní, jako slyšet zblízka starobylý zvon. Vznešenost, která není pyšná a vyzývavá, prahnoucí po obdivu. Je to vznešenost silná a hrdá, vědoma si své výjimečnosti a kvality, kdo ji neocení … není hoden, odejde v zapomění. Kdo zůstane ohromen její podstatou, kdo přijme v té vůni vznešenost … bude odměněn. Cítím a vnímám mnoho vůní. Každý den, každý okamžik, ale jen u některé se v úžasu zastavím a uvědomím si … vždyť ta vůně žije svým vlastním životem, promlouvá ke mně beze slov a přesto tak intenzivně. Mění duši a povznáší, otevírá skryté pohledy do mého bytí … a já cítím, spolu s vůní, na krátkou chvíli se mohu stát její součástí, její hrdosti a nadčasovosti. Attrape Coeur je jednou z těch vyvolených.

Nahlásit
  • 23.11.08

Guet Apens vytvořila Mathilde Laurent v roce 1999. V roce 2005 byla vůně za trochu zvláštních okolností přejmenována na Attrape Coeur. Údajně nedošlo k žádné reformulaci, přesto se u vůně začalo objevovat jméno Jeana Paula Guerlaina..... a Mathilde odešla ke Cartierovi.

O Attrape Coeur se na některých amerických blozích mluví jako o „Svatém Grálu parfémů“. To sedí.
Začátek je nálož smyslných květin - podmanivá iris a růže (rudá, se zemintým podtónem, trochu sladká ale ne medově)… po chvíli dojde ke zjemnění a objevují se kvítky temné, sametové fialky … ona vlastně celá vůně najednou vstoupí do sametové fáze a tak to už zůstane až do konce (a do bude až za dlouho, protože výdrž je výborná)… to se totiž objevila ambra a s ní i lehce pudrový tón … V základu cítím vanilku, santal a dřevité tóny, snad cedr, ale opravdu jen náznak. Vůně je fantasticky nositelná, bohatá, ne přeslazená, svůdná a ani trochu vulgární. Mathilde Laurent odvedla skvělou práci!

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Guet-Apens

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Guet-Apens

Líbí se mi (63) 83%
 
Neutrální (9) 12%
 
Nelíbí se (4) 5%

Reklama


Reklama