Guerlain La Petite Robe Noire
 

La Petite Robe Noire

Značka:

Guerlain

Rok:

2009

Složení (ověřené)

sicilský citron, lékořice, mandle, růže, kouřový čaj, pižmo, vanilka

od 29 Kč
od 29 Kč
od 738 Kč
od 677 Kč
od 1146 Kč
od 1249 Kč
od 1258 Kč
  • 27.04.13

Po opětovném porovnávání obou verzí musím uznat: tím, co nové verzi LPRN 2012 škodí, je ta řvavá sytá trešeň a zesílené čajové aroma, nikoliv lékořice, ačkoliv takový Octavian tvrdí, že díky tomu je nová LPRN měkčí a zakulacenější - no, ehm :twisted: . Vlastně toto je jedna z mála lékořic, která na mně narozdíl od té v Lolitkách negumovatí.

Je to teplý mandlový moučník, zpočátku přelitý citronovou šťávou. Po jejím vyprchání ho postrouháme lékořicí, ta však vůbec není připálená, naopak je příjemně tlumeně sladká a vůni propůjčuje pudrový/prachový nádech, jak byste to spíš čekali od skořice, ovšem spolu s vůní čerstvě uvařeného černého čaje, nesoucí se ke mně tentokrát jen z povzdálí nezapomenou vůni dodat jemný odstín noir. Obojí zároveň vůni překvapivě přitáhne k tělu jako kašmírová šála, jíž se chcete v zimě zahřát.

Nakonec tedy nezbývá, než se do moučníku zakousnout a zjistit, že uvnitř ukrývá krémovou vanilkovou náplň. Z kategorie gurmánských počinů od Guerlaina je to tedy sice pořád těžší, ale při správné náladě velmi dobře stravitelný zákusek.

Nahlásit
  • 09.10.12

Po ‚chabé‘ předchůdkyni jménem Lolita Lempicka Le parfum přichází královna noci La petite robe noire modele 1.Pokud milujete mandle,které jsou v Magicu a nevadí Vám lékořice,které je tu dostatek,tak Vás uchvátí.Je smyslná,horká,sla­ďonká-prostě překrásná!
Pokaždé,když se navoním,tak přítel zahlásá:‚žvýkač­ka‘…on to tak cítí(mezi námi -přehání),ale nemůže jinak,je to totiž veliká dobrůtka a voní mu taky!…veliká škoda,že ji nahradila LPRN 2012,tam jsou zase černé višně,ale to už je jiná pohádka…

Nahlásit
  • 06.10.11

Tahlel vůně je horká, jako právě vytažená buchta z trouby, ovocná, s cukrem, zároveň je v ní něco neuchopitelného…Po dlouhé době mě parfém dostal na kolena, už jsem ani nedoufala…

Nahlásit
  • 15.03.09

Slaďoučká vůně, něco mezi Insolence(fialka?), My insolence(svezi ovoce) a L'instant magic (to budou ty mandle). Jelikož tyto tři už znám, přišla mi tahle docela neoriginální. Není špatná, kdo má rád insolenci, tomu se i tahle jistě zalíbí.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain La Petite Robe Noire

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain La Petite Robe Noire

Líbí se mi (81) 72%
 
Neutrální (18) 16%
 
Nelíbí se (14) 12%

Reklama


Reklama