Promenade des Anglais

Značka:

Guerlain

Rok:

2016

Složení (ověřené)

Popis parfému:

Autorem této vůně je Thierry Wasser.

  • 04.02.17

Zpočátku řezaná zeleň, aromatické stonky a listy lehce vysušené pozdním sluncem. Vzlínající vlahost stinné zahrady. A hlavně fialka. Fialka podepřená hrstí lístků, proteplená mimózou, dobarvená růžemi a usazená mezi fíky. Projasňuje se, pozvedává nad všechno a cestou k nosu si vypůjčila něco i od rtěnky. Mizí mezi listím a zase se objevuje spolu se závany vzduchu tu vlhkého, tu bylinně teplého. Nesladká, téměř bez citrusů, vůně pro teplé, ale ne horké dny od jara do babího léta.

Nahlásit
  • 15.08.16

Žádné zbytečné obavy z fíku - tak by mohl znít podtitul.
Má představa fíku je ono slepené upatlané vánoční cosi, co měl tak rád můj děda. Když to nám dětem nabízel, vždy jsme s díky odmítaly – nevonělo to zrovna vábně a obsahovalo to protivná zrníčka. Kouknete-li na složení výše zmiňované vůně, nelze se tedy divit, že jsem byla poměrně skeptická. Tento fík však ještě nezačal zrát; je zelený jako samo Irsko, visí na stromě, hladí ho vítr vanoucí od moře a slunce se na něj teprve chystá. Cítím tam i kůru a čerstvé dřevo stromu, i trávu, která roste kolem. Vůně působí nesmírně vzdušně a lehce - koberec kvetoucích fialek, kosatec, který příliš netlačí na pilu, a závan bergamotu. Vůně, která je jako stvořená do probouzejícího se anglického rána, kdy netušíte, zda za pár hodin bude obloha stále tak jasná, anebo vás budou skrápět provazy deště.
Trochu si s vámi možná zahrává – po nějaké době ji nevnímáte, a pak někdo projde kolem vás a zeptá se, čím tak nádherně voníte.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Promenade des Anglais

Líbí se mi (20) 77%
 
Neutrální (5) 19%
 
Nelíbí se (1) 4%

Reklama


Reklama