Spiritueuse Double Vanille

Značka:

Guerlain

Rok:

2007

Složení (ověřené)

vanilka, Koření, benzoin, kadidlo, cedr, červený pepř, bergamot, bulharská růže, ylang-ylang

Parfuméři:

Guerlain Jean-Paul

  • 01.08.14

Čekala jsem epesní moučník - mé oblíbené creme brulée a k tomu sklenku kvalitního koňaku. Byli úslušní, chtěli mi vyhovět, dostala jsem místo toho nejdražší kvalitní vanilkový doutníček a k tomu sklenku koňaku. Tak to v životě chodí, ne vždy dostanete, co chcete a musíte se a nebo taky nemusíte spokojit s náhradní variantou.
Na mé kůži vyzněla Spirituese Double Vanille velice zvláštně. V úvodu jsem na malý okamžik cítila žvýkačku Pedro, vzápětí zcela zřetelně pečená jablka. Ta mám moc ráda, zaskočilo mě to. Kdy bude vanilka, koňak, doutníček? Vanilka se vyloupla v podobě kvalitního doutníčku a k tomu malá štamprle koňaku. Není špatný, ale pila jsem už lepší. Do toho vedle mě sedí společnice, která horlivě cumlá antiperle a jemná vůně mentolu mi vadí v kombinaci s vanilkou a koňakem. A potom už bohužel nic, jenom po celou dobu cítím pečená jablka s vanilkovým doutníkem. Vůně se zakulatila, je hezká, to ano. Nicméně výdrž je celkem tristní, siláž také, po dvou hodinách se se mnou beze slova, či zanechavší stopy, loučí. Mám ráda typický guerlainovský ocásek a ten tady zcela postrádám. Vůně mi vzdáleně připomíná vytuněnou Ambre Narquilé. Bohužel tak si gurmánskou vůni nepředstavuji a je to asi moje první zklamání z exkluzivních vůní od Guerlainu. Vůně si napravila u mně mírně reputaci, celé dopoledne voní krémově, ve stylu Dove, je to hezké, ale něco zcela jiného, než jsem očekávala. Typická vůně do kanceláře. Nevzbudila ve mně emoce, možná jsem očekávala víc, než jsem dostala.

Nahlásit
  • 08.10.13

Ze vzorečku jsem vůni cítila úpně jinak, jen jako antiperle bez alkoholu, tak jsem stále nevěděla, proč „opilá vanilka“.
Z odstřiku v první chvíli cítím naopak pouze alkohol. Připomíná mi čistý líh, který postupně, velice příjemně, přechází do silnějšího a dražšího koňaku. Začne se přidávat mentolová vůně a hned vzápětí vanilka. Chvíli jako bych otevřela krabičku zmiňovaných antiperlí. Vcelku přesné aroma, těch malých bílých kuliček, vystoupí z koňaku . Vůně se pomalu usazuje a zůstává hlavně hřejivá příjemná vanilka, naložená do alkoholu ve vypálených dubových sudech s mírnou dávkou mentolu a špetkou koření. Na mé kůži nemá převelikou výdrž, ale na šále jí cítím i několik dní.

Nahlásit
  • 09.10.12

Velice lineární a jednoduchá vůně, cítím v ní mentol a vanilku, to je celé. Připomíná mi malé sladké mentolové kuličky, Antiperle, které se před lety prodávaly (nebo ještě prodávají?) - pamatujete? Mentol, který je ve vůni dominantnější, se po čase vytrácí a zůstává slabá, avšak stále trochu větrová vanilka. Výdrž mě nijak neohromila, v loketní jamce vždy jen pár hodin.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Spiritueuse Double Vanille

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Spiritueuse Double Vanille

Líbí se mi (109) 74%
 
Neutrální (28) 19%
 
Nelíbí se (10) 7%

Reklama


Reklama