Rose d'Été

Značka:

Les Parfums de Rosine

Rok:

1998

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum, zelené jablko, bergamot

SRDCE: žlutá růže, lipové květy, mimóza, lotos
ZÁKLAD: ibišek pižmový, pižmo

Parfuméři:

Robert Francois

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 27.07.16

Opusťte město. Najděte dům se zahradou, kde kvetou růže. Zvolte si mezi nimi tu nejkrásnější čajovou, tu, která je teď právě na vrcholu květu. Přivoňte k ní, podruhé i potřetí. A nyní už můžete říci, že víte, jak voní tato vůně … Jedna z nejkrásnějších a nejpřírodnějších „růžových“ vůní. Klidně zapomeňte na ostatní uváděné složky - jasně, když budete chtít, najdete je tam. Ale pokud opravdu hledáte královnu květin uvězněnou v malé lahvičce, máte ji! Vůně je prosta všeho, co některé jiné vůně mající jako hlavní ingredienci uvedenu růži nabízejí - není tam ani stopa olejovitosti, cukrové sladkosti, není trpká ani nenabírá po nějaké době kovový nádech, který může připomínat pach krve. Za tu krásu musíte bohužel zaplatit daň - z vůně se těšíte poměrně krátce, vnímáte ji vy, možná někdo ve vaší bezprostřední blízkosti. Některé květiny odkvetou až příliš rychle…

Nahlásit
  • 14.05.13

Poslední teplý den jsem chtěla oslavit vůní léta a byl to moc dobrý nápad. Toto je léto mezi poli, kdy jsou louky pokosené a suší se seno mezi šípkovými keři, jablka jsou ještě trpká a zelená a květy lip už jsou prakticky odkvetlé. Vůně je plná suchých jemných bylin s troškou lipového květu (nebo spíš té mimózy), jen lehce oslazená. Rose d'Été je vůně pro nostalgii a vzpomínku, protože když se jí člověk v létě navoní, tak si bude připadat jako kdyby právě tu fůru sena naložil na vůz (upocený, zaprášený, poškrábaný, uvařený).

Nahlásit
  • 05.02.11

Z bleskového ovocně svěžího začátku se vyloupl růžový keř pnoucí se po plotě, obsypaný orosenými růžičkami.

Nahlásit
  • 23.01.11

Toto je růže jemná. Začátek voní hlavně po zeleném jablku, ale nikoliv obludně chemickém, jaké známe ze starých šampónů, ale skutečném čerstvě rozkrojeném kyselejším jabku. Růže je tímto kyselým tónem osvěžená. Pak začíná převládat lípový čaj (vyvolává nádherné vzpomínky na dětství). Lotos v něm necítím. Krásný, lehký letní nostalgický parfém. Výdrž je velmi malá, ale vcelku je velmi dojemný.

Nahlásit

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Rose d'Été

Líbí se mi (35) 66%
 
Neutrální (14) 26%
 
Nelíbí se (4) 8%

Reklama


Reklama