Les Parfums de Rosine Un Zest de Rose
 

Un Zest de Rose

Značka:

Les Parfums de Rosine

Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: citronová esence, bergamot, pomerančová kůra, sušené ovoce
SRDCE: růže, zelený čaj, jasmín

ZÁKLAD: maté, šedá ambra, pižmo

Kategorie:

citrusově květinová

  • 22.06.12

Pěkně předražený Green Tea od EA doplněný růží a dle mého názoru trochu nešťastně i špetkou jasmínu. Celkový dojem je značně syntetický, rozhodně nepitelný či jinak poživatelný, chaoticky se plácající mezi snahou o citrusovou svěžest na jedné straně a pokusem o smyslnost růže a jasmínu na druhé. Za mě jednoznačné ne pro otravnou syntetičnost a nekoncepčnost. (Paní Tania Sanchez (spoluautorka Lucy Turina), která tuto vůni komentuje jako velmi přírodní a dává jí 3 hvězdičky, mi jistě promine - já bych dala s bídou jednu.)

Nahlásit
  • 11.01.11

Není svěží začátek jako svěží začátek… vybavil se mi granulovaný citrónový čaj, nebo čaj z automatu.
Přecházíme k růži… jemné, bílé, doplněné jasmínem… čajový tón přetrvává. Není to ale čaj s jasmínem. Sedíte na terase, díváte se do zahrady, kde kvetou bílé růže a v dálce jasmín a dáváte si dobrý anglický čaj. … a nebo, že by to bylo maté? Čaj je oslazený a je v něm citrón. Základ je postaven na lehčí ambře a pižmu.

Nemůžu si pomoci, ale ten citrónový tón je jaksi umělý… trochu se mi vybavila Aqua Allegoria Gentiana, kde jsou trochu podobné tóny.

Kdybych si musela vybrat, raději bych se navoněla touto vůní, není vysloveně špatná… růže je tam příjemná, ale nemohu se ubránit dojmu jisté syntetičnosti.

Nahlásit
  • 12.09.10

na začiatku dosť citrónová, pripomínala mi trochu tie staré práškové čističe. citrónovosť jej trvá pomerne dlho… keď som si k nej privoňala asi po dvoch hodinách, bol cítiť už aj čaj ako lístky v krabičke, takisto sa prebíjala na povrch výrazne aj vôňa čerstvej ruže.v mysli sa mi vynoril obrezok veľkej žltoružovej, akú mala starká pred domom v záhonku. v pozadí som cítila akoby medový podtón. celá kompozícia mi evokuje pohodičkovú dovolenku na chalupe :)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Les Parfums de Rosine Un Zest de Rose

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Un Zest de Rose

Líbí se mi (29) 62%
 
Neutrální (13) 28%
 
Nelíbí se (5) 11%

Reklama


Reklama