Elle L'aime

Značka:

Lolita Lempicka

Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, neroli, limetka
SRDCE: kokos, ylang-ylangjasmín

ZÁKLAD: myrha, santalové dřevo, vanilka

od 366 Kč
od 411 Kč
od 263 Kč
  • 15.12.15

Začátek velice jemný, svěží. Jemné kytičky, jemný citrus; lehoučké, ale přitom dost výrazné a nepůsobí to lacině. Skoro až mýdlová svěžest. Dlouho jsem hledala dobrou lehkou květinovou vůni, ze které by se mi nezvedal žaludek, a myslím, že jsem ji našla. Kokos si dává docela na čas, ale když vyleze, vůně se usadí a rozvíjí do sofistikované smetanové blaženosti. Tuhle vůni bych popsala prostě jako „Tak akorát.“ Nasládlá tak akorát, nakyslá tak akorát, svěží tak akorát, krémová (nemyslím vůni nivey, ale spíš uhlazenou asociaci s krémovou barvou) tak akorát, květinová tak akorát, kokosová tak akorát. Výdrž odpovídající povaze vůně - na oblečení drží znatelně do vyprání, na kůži je třeba občas přiživit. Nevyvoní do sladka. Není slabá, ale drží se poslušně u těla. Pro mě univerzální vůně, snese každodenní rutinu, romantickou schůzku i večerní párty.

Nahlásit
  • 07.03.15

Kokos mám celkem ráda, kokosových vůní moc není, tak hurá, celá natěšená jsem si zaobstarala vzorek. A těšila se.
Teď upozornění pro ty, kterým se tato vůně líbí (zdá se mi, že má zde dost příznivců) tak prosím raději nečtěte dál.
Už jsem jednou narazila na podobně (budu decentní) nehezkou vůni s kokosem .Byla to Blu Mediterraneo Fico di Amalfi Acqua di Parma, kokos byl řídký,vodnatý a byl celý cítít zatuchlinou, jako zkažené kokosové mléko. Zde mám kokos hladký, máslovitý, ale to máslo je bohužel, žluklé a ta mastná žluklost je cítít stále.
Kladem, tedy pro mne záporem, je výborná výdrž, na oblečení, na vlasech i na pleti vydržela i večerní koupel a ráno byla stále znatelná. To ráno ovšem už byla mnohem příjemnější, byla cítít i jemná vanilka, lehce ylang-ylang i troška ovocné svěžesti a vůně nepůsobila mastně, ale čerstvěji.
Přesto, pro mne by to mohl být celkem zaručený obraceč žaludku. Škoda.

Nahlásit
  • 01.07.14

Bezprostředně po nástřiku lehká, až svěží, malinko do sladko-kysela, převládají spíše citrusy. Je potřeba jí nechat pár vteřin čas, aby se rozvinula do celé své krásy, pak kyselost úplně zmizí… Začíná vyčuhovat kokos ale ne jako ze sladké kokosové tyčinky - spíše neutrální vůně čerstvě vyloupnutého kokosového jádra nebo kokosové vody. Do popředí se dostávají bílé květiny. Spolu s kokosem tvoří zvláštní kompozici plus mínus až do konce. Vůně není ulepená, přeslazená, necítím v ní žádný cukr ani karamel - je jen jemně nasládlá jako květiny a drží se u těla - je velmi poslušná a „dospělá“.....No mně LL celkem mile překvapila. Vůni si umím představit v každé roční době a celkem i na všech věkových kategoriích - i když je spíše neformální a bezstarostně rozevlátá......

Nahlásit

Hodnocení parfému Lolita Lempicka Elle L'aime

Líbí se mi (50) 61%
 
Neutrální (17) 21%
 
Nelíbí se (15) 18%

Hodnocení odbornice

  • 31.12.13

Elle L'aime je jedna z mála vůní splňujících požadavky běžného milovníka kokosových parfémů: dá se běžně koupit v parfumerii kokos v ní hraje prim kokos v ní není sám, takže není prvoplánově kokosová jako třeba toaletka Yves Rocher Jinak plní přesně to, co člověk od kokosové vůně čeká. Začátek je svěží, s bergamotem a limetkou, jak...

číst více

Reklama


Reklama