Si Lolita Eau de Minuit 2012

Značka:

Lolita Lempicka

Rok:

2012

Složení (neověřené)

hrachor, ambra, pačuli, vanilka

Popis parfému:

kolekce Illusions Noires

  • 09.06.17

Značka LL rozhodně nepatří mezi ty, které zkoumám. Vždy mě zatím odradil univerzální mentolovo mátovo lesněnkový závan, kterým se vůně otevřela, a já vzala nohy na ramena a recenze skončila dříve, než začala. Začátek v tomto případě byl nesmělejší, vlastně naprosto nicneříkající – krotký cukríkový obláček, květinka jakási nedomrlá, kapka lolitího peprmintu. Zkoumajíc složení (hrachor, vanilka, pačuli, ambra) říkám si, že to by člověk spíše vymámil z jalové krávy tele, než z této squadry trochu charakteru. Za pár minut mám to nehorší za sebou – protivná štiplavá sladkost dospěje do podoby marmelády ze směsi zahradních plodů (jahody, třešně, maliny …) a ambra se projeví docela slušným medově tabákovým tónem. Stále mi ovšem vadí pačuli – je takové divně hipíkovské; suše hlinité a současně i namoklé, obávaný odér plesnivého sklepu se naštěstí nedostaví. Je mi ovšem jasné, že pokud by vůně dostala příležitost v chladnějším deštivém počasí, nebytové prostory by mohly zaútočit plnou silou. Svého maxima vůně dosáhla velmi brzy – po zhruba hodině se rozhodla vonět jako pleťové mléko, které jsem si nedávno koupila v Lidlu. Neutrálně nasládle, opatrně ovocně a ještě opatrněji květinově. Pokud by jí byl navoněný někdo v mém okolí, nevadilo by mi to, a nejspíše bych parfém vůbec nezaregistrovala. Ano, toto je typický mainstream – líbivý, neobtěžující, nevybočující z řady. Hezká a hodná vůně pro „holku odvedle“.

Nahlásit
  • 05.02.13

Nemastný neslaný začátek, takový nasládle nijaký, dokonce až do jisté míry otravný. Ovšem po půl hodině vůně sladkých zralých černých třešní, postupně přecházejících do jemně sladké tělové vůně. Velice povedená vůně, předčící předchozí Si Lolity.

Nahlásit
  • 16.10.12

Dekadentní slečna …

Nasládlá, pikantní a dráždivá půlnoční Si Lolita. První závan jejího dechu je svěží, mentolový a průzračný. Velký výdech po dlouhém běhu, ztrácející svou horkost v chladném vzduchu noci. Ovšem stačí pouhých pár okamžiků, aby se zrychlený dech ztišil, a jak měkce najednou každé vydechnutí zní …
Prvotní tóny vnímám skutečně jako jemně mentolové. Je to svěží a příjemné. Po chvíli však tento dojem slábne, ustupuje do pozadí a objevuje se zvláštní nasládlá květinovo-bylinná stopa. Sytě zelenkavá, omamná … … žluté kvítky, zdobící zelené stonky, a jejich vůně - medová, slaďoučká a něžná, pomalu stoupá vzhůru v černotě tmy.
Ambra o sobě dává vědět v temně jantarových tlumených odlescích. Je zde, ale způsobně se drží v pozadí. Tato vůně není o ní. Ovšem ani bez ní … ambra je její hloubkou.

Vábení hříchu,
bytí jen teď …
a nikdy potom!
Jen teď, prosím,
v půlnočním tichu.
(Dalia 16.10.2012)

Nahlásit

Hodnocení parfému Lolita Lempicka Si Lolita Eau de Minuit 2012

Líbí se mi (90) 85%
 
Neutrální (11) 10%
 
Nelíbí se (5) 5%

Reklama


Reklama