Prada Candy
 

Candy

Značka:

Prada

Rok:

2011

Složení (neověřené)

pižma, vanilka, benzoin, karamel

od 29 Kč
od 310 Kč
od 1279 Kč
od 1529 Kč
od 1879 Kč
  • 15.04.16

Dlouho jsem ji obcházela, nechtěla jsem ji ani zkoušet, nevím proč, nicméně teď si to vyčítám. V Candy je přesně to, co ve vůních miluji - kosatec a sladkosti. I přesto, že již zmíněný kosatec ve složení nenalézám, já ho tam cítím dost zřetelně, je to vlastně Infusion d´Iris obohacený o slaďoučký karamel. Výdrž je perfektní, na mě cca 5 hodin. Sáhnu po ní vždy, když mě čeká náročný den, je to „moje holka do nepohody“!

Nahlásit
  • 12.02.15

Začiatok - čerstvo uvarený karamel, ešte teplučký, potom sa rozleží do drevitej vône s vanilkou.
Trocha mi tie tóny pripomínajú Infusion d Iris ale hojne zasypané teplou vanilkou. Je krásna, elegantná, výdrž na mne asi 4 hod. Na zimu bude moja.

Nahlásit
  • 02.02.15

. Karamelka zahalená do vanilky a koňaku. Pro mě příjemná až velmi. Je to kombinace něčeho trochu hořkého se sladkým Není masově oblíbená a to je plus. Vůně je to pěkná už od začátku a hezky se rozvíjí ,ale v pozadí mi na ní něco maličko vadí – něco chemického rázu – netrvá to ale příliš dlouho - naštěstí. Vůně není přeslazená jak bonpary ale tlumí ji vanilka s něčím nahořklým,takže podle mě se hodí na vyzrálejší slečnu ve věku 20+. Ke starší paní se mi nehodí vůbec. Na kůži mi voní víc jak na látce..a pro upřesnění – vůně je to těžší, sladká – na podzim, zimu.Vždy když si na tu vůni vzpomenu tak si ji spojím s lahodným vanilkovým koňakem, malibu a sladkými kuličkami ferrero roscher.

Nahlásit
  • 06.12.12

Pro mě je to gurmánská odnož Infusion d´Iris. Vůně zkaramelizované cukrové krustičky, které dodává elegantní úroveň ta čistotná, sametově pudrová vůně kosatce. Jako vejít v oblečení vypraném v Infuzi do luxusní cukrárny. Suchá, sladká, elegantní pudrová vůně.
V Panerii se dělávaly placky z pražených plátků mandlí zapečené v cukru, voněly podobně. Něco s názvem Candy a takovým vizuálem mě dlouho vůbec nenapadlo zkoušet, ale v tomhle případě je název podle mě zavádějící. Není to sice nijak rafinovaná a hluboká vůně, ale rozhodně to není ulepenej vycucanej bonbón.
Zkoušela jsem zároveň i se zmiňovanou Inside a ta mi přijde spíš šlehačková, a vyloženě chemická, což je pro mě konečná.

Nahlásit
  • 02.03.12

Zkoušela jsem jen jednou, je slaďoučká, cítím z ní vanilkový cukr a nějaký likér, ale je to celé takové chemické. Mně se držela hodně u těla, za chvíli po ní zbyl jen cukrovovatový závan, ten byl na kůži rozpoznatelný i po krátké sprše. Pro mě je to taková gurmánská náladovka, která se mi líbí na někom, kdo okolo mě jen projde, ale na mně mi lezla na nervy už po deseti minutách.

Nahlásit
  • 18.01.12

Podle názvu jsem čekala žvýkačkovou Pradu, ovšem po prvním přičichnutí jsem měla okamžitě pocit dejavú - tohle přece znám, tímhle už jsem voněla. Prada je gurmánka, nejvíc cítím karamel, cukr a kávu, naštěstí nevoní levně jako celebritní vůně ale vyvijí se pěkně, ovšem výdrž se mi zdá není na kůži nic moc a po hodině jsem zjistila, že Pradu přerazil ranní postřik Burberry Body Intense, takže jsem aplikovala znovu a jinam ale bohužel při každém přičichnutí jsem šílela, že si nemohu vzpomenout, kterou že vůni nejen připomíná ale podle mého nosu je s ní totožná, já nevím jestli jste se s tím někdy setkali ale já jsem věděla, v kterém roce jsem se asi z touto vůni setkala a že jí určitě vlastním (ovšem při mé zásobě asi 170 ks parfémů a asi 300 odstřiků je to trošku problém) a tak jsem se snažila vylučovací metodou zjistit, která že to je - nejdřív mě napadla Aquolina - Pink Sugar - mírná typová podobnost tam je ale nic víc, pak jsem začala přemýšlet o svých kávových vůních a otevřela jsem skříň s parfémy, které jsem si koupila proto, že už se prostě nevyrábí a já si je chci uchovat (snad pro příští generace) a svitlo mi - Trussardi Inside - jsou s Prada Candy dvojčata jak vyšitá nebo už přešli výrobci na systém nač vymýšlet novou vůni, když můžeme použít složení vůně, která se přestala vyrábět?
Jelikož mám jinak vůně od Prady hrozně ráda tak tohle je podle mě opravdu troufnu si říct plagiát jak vyšitý a pro mne tedy zklamání neboť Trussardiho jsem koupila ve výprodeji za tři stovky.

Nahlásit
  • 25.12.11

Na Pradu Candy jsem se opravdu moc těšila, ale zklamání se bohužel konalo. Těšila jsem se na gurmánskou vůni plnou vanilky a slaďoučkého karamelu, prostě créme bruleé vtělený do vůně. Ze začátku (rozuměj prvních pět vteřin) tak opravdu voní. Ale pak nastupuje ostrá a pronikavá vůně chemického rázu, kterou já prostě nesnesu. A takto voní dalších 12 hodin, je to držák. Velká škoda.

Nahlásit
  • 02.11.11

Když jsem se dozvěděla o novince od Prady jásala jsem, poté co jsem uslyšela název a flakón, obávala jsem se sladké vody pro náctileté. Nebyla jsem ji ani testovat, našla si mě prostě sama ve škole a to doslova vtíravě. Spolužačka se přiřítila s novou vůní, čichala jsem, čichala… Teplá sladká vůně, která v tomto počasí zahřeje, ale něco mi v ní přišlo ostrého z čehož mě bolela hlava. Pak mi oznámila, že se jedná o onu Pradu.. Při bližším zkoumání jsem objevila spoustu karamelu a vanilky. Bohužel tyto složky nebyly identické s opravdovými kuchyňskými ingrediencemi. Bylo chemické, čpavé a nepřirozené. Karamel mi připomínal umělohmotné karamelky co rády tahají plomby a vanilka byla též syntetická. Škoda, čekala jsem od ní víc.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Prada Candy

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Prada Candy

Líbí se mi (184) 74%
 
Neutrální (49) 20%
 
Nelíbí se (15) 6%

Hodnocení odbornice

  • 29.11.11

Prada je jedna z těch spolehlivých značek, která si dává na parfémech záležet a málokdy šlápne vedle (pokud vůbec někdy: zkusili jste někdy od Prady vůni, která vám přišla skutečně špatně udělaná?). Ohlasy na Candy jsou rozporuplnější (i v naší databázi), na sladké parfémy jsme vzhledem k přesycenosti trhu zkrátka citliví, navíc se zdá, že to...

číst více

Reklama


Reklama