Bois Oriental

Značka:

Serge Lutens

Rok:

1992

Složení (neověřené)

ambra, včelí vosk, ovoce, Koření, med, pižmo, cedrové dřevo

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

  • 05.02.14

Další z lutensovských cedrových variací na Feminité du Bois až na to, že tato je zvláštní tím, že tady je cedr ještě méně ostrý než v Bois de Violette, kde už se mi i tak zdál mírnější a květiny byly zaměněny za kandované ovoce, hustá povidla, sladké koření a krémovou vanilku.

Ale zpátky na začátek s typickou špičkou z pikantního zázvoru, hřebíčku a skořice, tady navíc se špetkou štiplavého kardamomu, po které následuje již zmíněné kandované ovoce a luxusní švestkovo-broskvová povidla, na nichž stále zůstává jemný skořicový poprašek. K tomu si dáme čerstvou šumivou malinovou limonádu, ozdobenou okvětními plátky růže, obalenými v marcipánu.

Nechybí ani ta typická trošička příjemného „růžového“ pižma z FdB, no a pochopitelně suchý, díky velkému nánosu sladké krémové vanilky, jen minimálně drhnoucí cedr. Takže pro koho je FdB příliš ostrá a Lutensovy gurmánky Louve či Rahat Loukhom příliš sladké, směle do zkoušení Bois Oriental ;) , ta je zhruba někde na pomezí těchto dvou kategorií :palec: .

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Bois Oriental

Líbí se mi (6) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama