Serge Lutens Cuir Mauresque
 

Cuir Mauresque

Značka:

Serge Lutens

Rok:

1996

Složení (neověřené)

ambra, myrha, pálený styrax, kadidlo, skořice, agar, cedr, cibet, muškátový oříšek, hřebíček, kmín, pižmo, mandarinková kůra, pomerančový květ

  • 18.07.11

Znovu se zamilovat. A znovu do Lutense. První poznámka: miluju Cuir Ottman alias kožený kosatec v té nejkrásnější představitelné podobě. Druhá poznámka: Minimálně první minuty Cuir Mauresque mi ho dost připomínají, a to i přesto, že tu žádný kosatec není. Neodpustím si proto menší srovnání. Cuir Ottoman je květinová koženka bez ambicí na hloubku nebo zvláštní náladu. Křehký kosatec, opatrně dávkované kadidlo a suchá kůže, to vše podané bez ostrých kontur, nenápadně se prolínající navzájem i s vůní pokožky. Je to navýsost kultivovaná a elegantní „denní“ verze „živé kůže“, se kterou se setkávám v Cuir Mauresque.
Mauresque ožívá za tmy. Z koření, na lutensku neobvykle umírněného (ve srovnání např. se Santal de Mysore, Mandarine Mandarin nebo Ambre Sultan), nejvíce vyniká muškátový oříšek, a to i přesto, že v této vůni jsou přítomny i tak výrazné složky jako kmín, hřebíček a skořice, které neregistruji prakticky vůbec. Styrax nenápadně akcentuje nasládlost ambry, mandarinková dužina dodává jinak suché vůni šťávu a usměrňuje koření. Dominantní dřevitou složkou Mauresque je modrý cedr (pamatujete Cèdre Bleu od Rochera? Přesně ten!), kterému to úžasně ladí v souzvuku s myrhou. Zlatým hřebem téhle vůně je ale kadidlo. Cuir Mauresque se rozplývá v nachovém obláčku kadidla, které vůni prohlubuje, ale zároveň svým způsobem odpoutává (kožené vůně mohou být až nepříjemně zemité). Když se Cuir Ottoman po setmění ukládá ke spánku, Cuir Mauresque teprve vstává, aby nás provedla horkou alžírskou nocí. Netřeba plýtvat superlativy, někdy, ne vždy, ale někdy přece jen, je mlčení nejvyšší uznání. Už ani slovo.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Cuir Mauresque

Líbí se mi (25) 83%
 
Neutrální (4) 13%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama