Serge Lutens Daim Blond
 

Daim Blond

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: hloh, cejlonský kardamom
SRDCE: kosatec, meruňka
ZÁKLAD: pižmo, heliotropin, kůže

od 1272 Kč
  • 27.04.13

Kožené křeslo, co stálo hodiny na slunci. Sluncem rozpálená kůže, takhle nějak to bývalo cítit v autě s koženou sedačkou, které stálo hodiny na slunci. Příliš mě nezaujala.

Nahlásit
  • 19.04.12

Je to sice unisex, ale troufám si říct, že tíhne k té dámské straně.
Začátek říznější, nechci říct svěží, to opravdu ne. Kardamon dovedně smíchaný s hladkým semišem – kosatec. Vlastně je tam i ta sametová tvářička sladké zralé šťavnaté meruňky.
Tenhle semišový blonďák tvoří stopu barvy písku, ale neskřípe, jen lehce drhne, jako když přejedete rukou přes jemný semiš.
Charakteristiky z Fragrantiky vidím v tomhle pořadí: leather, fruits, powdery, animalic, musky – všechny tam jsou.
Kdybych chtěla semišovou vůni, vybrala bych si D. Blond. Zatím nejlepší semiš, se kterým jsem měla tu čest. Líbil se mi od začátku.
Ke konci mi přichystala ještě překvapení, když se nakonec ta kůže rozvoní do podoby, kterou jsem poznala v Cuir Amethyste. Zesládne, objeví se i květiny. Jen nevím, zda je to fialka, to si nejsem jistá. Ale je krásná.

Nahlásit
  • 01.04.11

Blond parfémy mají v mém srdci zvláštní místo, znám je jako nadčasoové, prudce elegantní a oboupohlavní. Zářným příkladem budiž Tabac Blond, tabákovo-kadidlová vůně číslo jedna a Bois Blond, ambrovo-dřevitá krasavice s takřka nadpozemskou výdrží.
Je mi ctí, že k těmto svého druhu klasickým vůním můžu počítat i Blond semiš.
Začátek by mě skoro porazil.
Kořeněná meruňka? Tahle meruňka nemá s tou v Jeux de Peau lautr nic společnýho, okamžitě jsem si vybavila mandarinku z pekla v Mandarine Mandarin blahé paměti). Tak už to bejvá, pokud najdete v lutenskách ovoce, můžete se vsadit, že to nebudou jahůdky z pohádky O dvanácti měsíčkách, ale otrávený jablko ze Sněhurky. Lutensovo ovoce přirozeně inklinuje k temné straně Síly, a to je pro mě také jeho jediná akceptovatelná forma. Červený bobule? Žádnej rybízek, pěkně trpkej hloh.
Kožená kožená kožená! Dejte k ní špetku kosatce, heliotropu a ambry a máte z toho semiš jak vyšitej, takovej ten s delšími vlásky, když ho pohladíte proti, změní barvu.
To je taky to, co mě na Daim Blond baví nejvíc: jako by se neustále uhlazovala z jedný strany na druhou, pokaždý objevím novej valér, novou souvislost, novej detail.
Nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale takovouhle blondifikaci podstoupím čas od času navýsost ráda.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Daim Blond

Líbí se mi (91) 69%
 
Neutrální (31) 24%
 
Nelíbí se (9) 7%

Reklama


Reklama