Féminité du Bois

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2009

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

Kategorie:

květinově ovocná

od 1575 Kč
  • 02.07.15

Krásná, dřevitá, zelená. První nástřik je ostřejší - vůně dává znát svou živočišnost. Okamžitě se ale zkrotí a usadí. Po několika hodinách jako bych ji už přestávala cítit ale najednou na mne občas vykoukne něco jako karamel i kůže. Vůně není nasládlá po celou dobu si drží svou dřevitou suchost i zelenost. V létě je nádherná. Jako víla co tančí na palouku u jezírka. Drží se u těla jako mechový obláček podpírající mohutný letitý pařez do kterého sálá slunce. Typově ji řadím mezi Yvresse /není tak ovocná ani nahnilá/, Cabochard /není tak kožená/ a Fidji /drží si svou zelenou linii/. Možná i v zimě bude mít něco do sebe…

Nahlásit
  • 25.02.10

Pre mňa jedna z najpríjemnejších Lutensových vôní: mimoriadne zmyselná, zľahka znepokojivá, cítim v nej machy, dubovú kôru, vlahý les, kam nezasvieti slnko. Táto tônistá stránka Féminité du bois má v sebe niečo živočíšne, pozor, nie čpavé (hoci istú pikantnosť zabezpečuje škorica), skôr hlboko erotické (ako spotený kôň alebo zadýchaná pomilovaná žena s vlhkým, hoci vyumývaným podpazuším), teda niečo, kvôli čomu je treba vôňu správne dávkovať. :)
Po odznení machovej vlhkosti cítiť céder, snáď aj santal, vanilku, takmer kvetinový opar a vôňa sa stáva menej intímnou. Vzrušenie a živočíšnosť akoby opadli, ale spomienka na ne ostáva.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Féminité du Bois

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Féminité du Bois

Líbí se mi (198) 76%
 
Neutrální (42) 16%
 
Nelíbí se (19) 7%

Reklama


Reklama