Fleurs de Citronnier

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: listy citronovníku, petitgrain, neroli, muškátový oříšek
SRDCE: květy citronovníku, bílý med, tuberóza

ZÁKLAD: kosatec, pižmo, styrax

Kategorie:

chyprově květinová

  • 13.06.14

Romantická nádhera.
V úvodu několik neroliových teček, jako tmavé puntíky na bílém podkladu.
Dále drobné bílé kvítky, tuberosa, květy citronovníku mix s pomerančovým kvítím.
Za mne žádné indoly, žádná dusivost, jen čirá romantika.
Bílokvěté srdce, obalené medem, vede k úsměvu a potěšení ducha.
Později něco co mi připomíná magnoliové tóny v L' Instantu, opět obalené medem, nikde však ulepená sladkost, není to těžké. Vůně je přírodní, bez umělotiny, bez čehokoliv pichlavého, prolíná se v souzvuku s kosatcovým Iris Nobile, a jako by mu dávala další, lehčí dimenzi. Jdou zkoušet obě současně, aniž by se rušily, znějí souladně.

Mistr tu vůni umíchal snad přímo na mé tělo, sedí mi neuvěřitelně a putuje ihned do tužebníku…že já ten vzoreček kupovala, jó kdybych jej nebyla bývala kupovala…:-)…byly by mé sny klidnější.

Nahlásit
  • 21.08.12

Pomerančový a citronový kvítky s jasmínem a tuberózou. Po nástřiku divoce indolický, lehce dusivý. Ta tuberóza je kupodivu konečně lehká a poměrně pěkná, žádný jahody. Nic překvapivýho, když tu se začíná vylupovat cosi, co neomylně míří do vod Cuir de Russie. Možná to dělá ta kombinace citrusovýho plodu a květů plus indol, ale místy cítím bílý květy s framykoinem a pižmem. Nemůžu si pomoct, skvěle se bavím. Tohle snad ani není lutenska, tohle si se mnou prostě přišlo zablbnout.
Během zhruba půl hodinky se objeví její druhá tvář, a ta mě ohromí. Je to totiž naprosto klasická. Citronový květy s akátovým medem a pižmem v nečekaný autenticitě. Jako kdybych si všechny propriety hodila do hmoždířku lakovanýho styraxovou pryskyřicí a utloukla na kašičku. Je to taková povznesená krása. Usmívám se a ani nevim proč.

Nahlásit
  • 21.07.12

Jelikož stále píšu jen recenze na střední proud parfémů a tady v recenzích se to hemží spíše niché a arabkami (už si připadám skoro divně, že jsem přes vlnu niché vůni už přešla tak před 2 lety) tak jsem ráda, že mi při úklidu jedné skříně spadla na hlavu taštička se vzorky a to pouze niché parfémů - polovina letěla do koše, protože byla zkažená a to poznám už při přičichnutí ke vzorku - někdy je zkažená jen hlava a i tak dokáže zkušená aromačka nakonec ze srdce a základu vůni třeba popsat ale mě se prostě prokousávat ani mírně zkaženými vůněmi nechtělo. Naštěstí další polovina je skvělým materiál k recenzím. Takže jako přvní vůně mě hned zaujala ta s názvem Fleur de Citronnier , protože většinou jsem objednávala ke zkoušení vůně, které voní po vanilce, ambře ale ne po citrónech, takže zřejmě dárek k nějaké objednávce z ALZD nebo jiného shopu.
Kdo by čekal citrónek něco jako v Light Blue, škaredě by se spletl. Začátek je opravdu citrón - hořký tak, že mi to při přičichnutí skoro kroutí pusou a hned po chvíli mám pocit, že tohle je osvěžovač WC kde přidali ještě trošku borovicové vůně, řekla bych, že je to prostě hodně chypré ale tenhle vše trvá opravdu jen chvíli, protože se ani nenadějete a vůně uhne zcela jinam a začíná těžknout a zřetelně cítim květiny, které mě osobně evokují krapet nahnilost - zřejmě tuberóza nebo gardénie, každopádně tyhle vůně jsem u mě vždy tak na hraně, takže ještě chvíli čekám a teď opravdu cítím taky to vymáchané mýdlo, někde na pozadí trošku květiny ale jinak opravdu zůstalo jen mýdlo s jelenem, citrónový květ nikde. Vůně tedy spíše na mě působí hodně staromódně, hodně mýdlově a trochu zatuchle asi bych takhle vonět nechtěla.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Fleurs de Citronnier

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Fleurs de Citronnier

Líbí se mi (31) 55%
 
Neutrální (16) 29%
 
Nelíbí se (9) 16%

Reklama


Reklama