Fleurs d'Oranger

Značka:

Serge Lutens

Rok:

1995

Složení (neověřené)

HLAVA: pomerančový květ, bílý jasmín, indická tuberóza
SRDCE: bílá růže, zelená citronová kůra
ZÁKLAD: rostlinné pižmo, ibišek, kmín, muškátový oříšek

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

od 1138 Kč
  • 19.08.16

Předem se vám omlouvám, bílé květiny mi voní, ale neumím je nosit. Proto to pro mě byla docela výzva:
První nádech – ách, krásná zahrada něžných bílých květin (pomerančový květ, jasmín, tuberóza). A zbytek je, jako byste pili ibiškový čaj pod jasmínovým keřem. A ještě k tomu někdo s větrákem stál u těch kvítků a snažil se, aby ani jedna molekula jasmínové vůně neunikla vašim smyslům. Vůně je sám jasmín, silný, nedá se ho zbavit (jasmín, pižmo). Povlává kolem vás s každým pohybem. Přiblížíte šálek k ústům (chcete-li k nosu) a ucítíte čaj s citrónem, který se sice jmenuje ovocný, ale z 90% je to ibišek. Je trochu divný, asi ho někdo uvařil ze slité okmínované vody z brambor (citronová kůra, ibišek, kmín). Oddálíte šálek od úst – jasmín. Přiblížíte – čaj. Oddálíte – jasmín. A tak pořád dokola.:)

Nahlásit
  • 08.01.12

Název mi připadá trochu zavádějící, neb pomerančové květy se zjevily pouze na začátku a mimo byly velmi rychle. Dominantní je sice taky květ, ale jasmínový - jemný lehký jasmín, svěží, trochu zelený - a lehoučce poprášený prachovým nasládlým pudrem.

Nahlásit
  • 09.04.11

Aneb jak vyskládat z jasmínu, růže a tuberózy pomerančový květ. Jsem v šoku. Nejenže zde tuberózu neregistruju, ale dokonce mi tam ani nic tuberózu nepřipomíná, a tdíž nesmrdí. Na začátku předehra pomerančových kvítků podobných Mon Précieux Nectar zmizí stejně rychle jako přišla a pak… jasmín. Ale opravdu pořádnej jasmín, ne žádnej bezkoulej blbeček jako v Beyond Paradise. Je to šťavnatý, je to sexy a je to dojemně jednoduchý. Kvetoucí pomerančovník. Někdy člověk nepotřebuje víc než jedinej bílej kvítek.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Fleurs d'Oranger

Líbí se mi (93) 61%
 
Neutrální (39) 26%
 
Nelíbí se (20) 13%

Reklama


Reklama