Serge Lutens Fourreau Noir
 

Fourreau Noir

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2009

Složení (ověřené)

tonka, levandule, pižmo, mandle, kouřové akcenty

  • 24.05.12

Lutensova ruka byla jasná hned na začátku. Jeho divoké až nesmyslné kombinace jsou pro něj typické, ve většině případů z toho vyjdou zvláštní, ale nositelné vůně.
Fourreau Noir není vyjímkou.
Po nanesení jsem cítila podobnost s Gris Clair, suchá levandule v tomto případě není tak ostrá a je snesitelná. Poté se objevily sladké tóny, trocha lékořice, kouř a kůže. Připomněla mi Fumerie Turque. Chergui je spíše balzámovější, ještě sladší a spíše klidnější.
Fourreau Noir si zachovává „jihovýchodní temperament“. Dovedu si ji představit i na muži.
Suchost, sladká a hřejivá kůže jsou zde svádivé pro někoho až moc.

Nahlásit
  • 07.08.11

Luxusně a naprosto dokonale vyznívající vůně (ještěže tak, za ty peníze :-). Druhá kůže. Nic, co by vykřikovalo do okolí: „hleďte, já na to máááám“. Toto je luxus pro aristokratickou dámu. Okolí ji bude vnímat, ale tak nějak podprahově. Bude vnímat, že krásně voníte, ale ani si možná neuvědomí, že je to parfém. Rozhodně nositelná, libá vůně, žádné nepoužitelné vysoce umělecké dílo, žádný zabiják, měla by vonět i neškolenému nosu. Klidně i na den, na jednání, do kanceláře. Je tak kulatá, tak decentní, tak … noblesní, tak .. akorát …
Po nástřiku cítím silně mandle, ale žádný cukr, pouze mandle intenzívně, ne však dusivě,a k tomu levanduli, takovou nenápadnou, bez sladkosti, málo poznatelnou po 30-ti minutách vůně mírně sládne a levandule jde lépe poznat, kouř tam je také, ale též velice zakulacený, zakomponovaný „bezešvě“ a pižmo, pižmo.Tuto vůni by mohl nosit i muž.Decentní, vytříbená vůně, chtěloby se říct nenápadná, ale to ona není, zaregistruje jí každý, ale možná ne jako samostatnou vůni, ale jako součást vaší osobnosti. Pokud nemáte rádi levanduli, či kouř, zde se opravdu nemusíte bát.

Nahlásit
  • 17.06.11

Nasládlá kouřová levandule… jako když vezmete to nejlepší z Gris Clair a Chergui a trošku to naženete tonkou. Zpočátku mi trošku drhla v nose určitá suchost, která se ale naštěstí brzy rozplynula ve sladké tonce a skoro neznatelných mandlích. Fourreau Noir je noční krasavice, aristokratka z doby zlatého věku Holywoodu do kožešin oděná. Lepší společník k večerům na lovu ve víru velkoměsta prostě neexistuje.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Fourreau Noir

Líbí se mi (53) 84%
 
Neutrální (6) 10%
 
Nelíbí se (4) 6%

Reklama


Reklama